Italia kalon shifrën e 30 mijë viktimave si pasojë e Covid

Lajme pozitive nga Italia/ Numri i viktimave bie nën 100

Kjo javë e fundit e muajit maj po shënon një reduktim të dukshëm të numrit të viktimave dhe të personave të infektuar me Covid...
Japonia shpall gjendjen jashtëzakonshme si pasojë e Covid-19

Kryeministri japonez, Shinzo Abe, ka hequr gjendjen e jashtëzakonshme të vendit

Kryeministri japonez, Shinzo Abe, ka hequr gjendjen e jashtëzakonshme të vendit, duke i dhënë fund kufizimeve në rajonet ku vendimi ishte akoma në fuqi. “Ne...
Situata e Covid/ Sot raste të reja vetëm në Tiranë dhe Shkodër

Situata e Covid/ Sot raste të reja vetëm në Tiranë dhe Shkodër

Gjatë 24 orëve të fundit tonë janë identifikuar 6 raste të reja me COVID-19, 4 në bashkinë Tiranë dhe 2 në bashkinë Shkodër. Në komunikimin...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Situata e Covid/ MSH njofton 9 raste të reja pozitive në 24 orët e...

Ministria e Shëndetësisë raportoi se 9 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në 24 orët e fundit. Pas rasteve të reja, bilanci në vend i...
Çfarë po ndodh në Ekuador: Trupat e viktimave nga Covid nuk gjinden

Shifrat për çko kontinent/ Amerika Latine kthehet në vatrën e nxehtë të infeksionit

Amerika Latine është kthyer në një vatër e re infeksioni, ku numërohen mbi 600 mijë raste dhe ku më shumë se gjysma ndodhen në...
Deklarata e Trump/ Nuk do të ketë më izolim për amerikanët

Deklarata e Trump/ Nuk do të ketë më izolim për amerikanët

Në SHBA, shumica politike por edhe publiku amerikan po del kundër masave kufizuese shtetet aplikojnë për mbrojtje nga koronavirusi. Presidendit Donald Trump thotë se...
Studimi i Univeristeti te Singaporit: Ja kur do "zhduket" Koronavirusi në Shqipëri

Situata e Covid/ Rriten sërish rastet në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit janë shënuar 12 raste të infektuara me Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 174 qytetarë si të...
Vaksina ndaj Covid/ Shpresëdhënëse rezultatet pas testimet tek 8 personat e parë

Gjiganti farmaceutik  AstraZeneca/ Në shtator gati vaksina ndaj Covid

Gjiganti farmaceutik  AstraZeneca ka njoftuar se është gati të sigurojë një vaksinë për koronavirusin në shtator. Firma tha se kishte lidhur marrëveshje për të ofruar...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Jo e qetë situata në Itali/ Numri i viktimave mbetet pothuajse sa një ditë...

Italia regjistron 156 viktima e 642 raste pozitive në 24 orët e fundit. Numri i përgjithshëm i viktima ka arritur në 32 486 e...
Faqe interneti per restorante

Efektet e Covid-19/ 50% e gjermanëve nuk do shkojnë me pushime

Gjysma e qytetarëve të Gjermanisë do të kalojnë pushimet e tyre në shtëpi këtë vit për shkak të krizës koronare dhe nuk planifikojnë udhëtime,...