Flet kreu i shoqatës së biznesit të vogël Albert Naso/ 20% ka falimentuar tashmë

Flet kreu i shoqatës së biznesit të vogël Albert Naso/ 20% ka falimentuar tashmë

Bizneset e vogla dhe të mesme janë ndër më të goditurat nga pandemia Covid-19. I ftuar në emisionin ''Ditë e Re'' në ''RTV Ora''...
Anketimi/ Më shumë se 50% e shqiptarëve po shqetësohen për ekonominë se sa pandeminë

Anketimi/ Më shumë se 50% e shqiptarëve po shqetësohen për ekonominë se sa pandeminë

Shqetësimi për pandeminë po i lë vend shqetësimit për ekonominë. Më shumë se gjysma e të rinjve deri në moshën 44 vjeç po i...
Çudira në Indi/ Të varrosesh i gjallë mund ti shpëtosh koronavirusit

Çudira në Indi/ Të varrosesh i gjallë mund ti shpëtosh koronavirusit

Çudira në Indi, të varrosesh i gjallë mund ti shpëtosh koronavirusit. Ka ndodhur. Prifti varroset i gjallë në Indi, beson se mund t’i japë...
"Dorëhiqet" Rama/ Në 21 do jetë komunikimi im i fundit

Lajme të mira/ Kjo është java e fundit me kufizime lëvizjeje

Kryeministri Rama, në daljen e tij të fundit ekskluzive, siç e cilësoi ai, për kushtuar Covid-19, u shpreh se kjo do të jetë java...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Përkeqësohet situata/ 21 raste të reja, 13 prej tyre mjekë në infektiv

21 raste të reja me koronavirus, 13 prej tyre mjekë në infektiv. Vazhdon të rritet numri i te prekurve me koronavirus në vendin tone,...
Covid-19 lë me pasoja Kryeministri britanik, Boris Johnson

Covid-19 lë me pasoja Kryeministri britanik, Boris Johnson

Kryeministri britanik, Boris Johnson, i cili fitoi betejën me Covid-19, pavarësisht se iu desh të qëndronte disa ditë në spital, ka shfaqur probleme me...
Britania jep parashikimin e zymtë/ Ja sa do të arrijë numri i viktimave si pasojë e Covid

Britania jep parashikimin e zymtë/ Ja sa do të arrijë numri i viktimave si...

Instituti i Statistikave të Britanisë së Madhe ka përditësuar shifrën e viktimave që kanë vdekur me COVID-19. Dhe është një bilanc tragjik. Sipas të dhënave,...
Shkodër: E infektuara punonte në një fasoneri

Përkeqësohet situata/ 25 raste të reja ndërsa 15 vetem në një Call Center

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat e 24 orëve të fundit për rastet e infektuara me COVID-19. Drejtorja e Operatorit të Shërbimeve të...
Brazili kthehet në vatër të nxehtë me mbi 9 mijë raste dhe i dytë sa i përket fataliteteve

Covid “transferohet” në Amerikën Latine ndërsa shtetet europiane “zhduken” nga 10 vendet e para...

Janë shifra të larta mbi 90 mijë raste të reja janë raportuar këtë të hënë. Rastet globale kanë tejkaluar shifrën e  5.5 milionë të...

Përtej propagandes vetëm 55% e kanë marrë pagesën prej 40 mijë lekësh

Janë rreth 97 mijë punonjës që u është miratuar pagesa prej 40 mijë lekësh si pjesë e paketës së dytë financiare dhe 95 mijë...