Në Britani numri i persona që humbën jetën sot mbetën të larta

Vdekjet e CORONAVIRUS në Angli janë rritur me 765  persona duke e çuar në Mbretërinë e Bashkuar gjithsej 7,862 viktima në total.   Numri i sotëm...
Studimi i Univeristeti te Singaporit: Ja kur do "zhduket" Koronavirusi në Shqipëri

Edhe në Kamëz dy punonjës fasonerie rezultojnë pozitiv

Pas fasonerisë në Krujë, ku rezultuan pozitive me koronavirus disa punonjës, një tjetër biznes fason është identifikuar si vatër infeksioni. “News 24” raporton se kanë...
Rritet frikshëm numri i viktimave në SHBA

Rstet kalojnë 2.5 milionë| Ja shifrat për çdo kontinent

Pandemia e Covid -19 nuk njeh limite dhe të gjithë kontinentet kanë shënuar raste të prekurish dhe personash që kanë humbur jetët. Deri më tani...

“Nëse do veprohej shpejt, do kishte zhvillim të madh në bujqësi”, ish-deputeti i LSI:...

Ish-deputeti i LSI, Përparim Spahiu, shkruan në “Facebook” se “Shqipëria i ka të të gjitha mundësitë për një balancë pozitive tregtare të produkteve bujqësore...
Koronafobia- Dy të treta e britanikëve kanë frikë ti rikthehen normalitetit

Koronafobia- Dy të treta e britanikëve kanë frikë ti rikthehen normalitetit

Koronafobia- dy të tretat e britanikëve kanë frikë të shkojnë përsëri në evente sportive apo koncerte  edhe nëse bllokimi hiqet. Këto janë të dhënat...
Situata nga Covid: Shkon në 750 numri i të prekurve me koronavirus

Situata nga Covid: Shkon në 750 numri i të prekurve me koronavirus

Ka shkuar në 750 numri i të prekurve me koronavirus në vend me 14 raste te reja, nga te cilat 7 ne Tirane, 5...
Trump jep parashikimin e zi për situatën e Covid në SHBA

Trump jep parashikimin e zi për situatën e Covid në SHBA

Presidenti amerikan paralajmëron se deri në 100 mijë persona mund të vdesin nga Covid-19 në Shtetet e Bashkuara. Megjithatë, Donald Trump, hedh poshtë akuzat...
Italia kalon shifrën e 30 mijë viktimave si pasojë e Covid

Situata në Itali: Fatalitetet nga Covid prekin shifrën 30 mije

Ulet numri i fataliteteve në Itali. Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 274 viktima dhe 1,401 raste të reja. Numri i përgjithshëm i viktimave...
Covid-19: 10 vendet me më shumë raste të reja në 24 orët e kaluara

Dalin përgjigjet e studimit: A ndikon në përhapjen e Covid ajri i kondicionuar

Një studim i 10 rasteve me koronavirus nga tre familje që kanë darkuar në të njëjtin restorant në jug të Kinës, ka sugjeruar që...

Përfundon misionin grupi i parë i 10 mjekëve dhe 20 infermierëve shqiptarë në Itali

Përfundon misionin grupi i parë i 10 mjekëve dhe 20 infermierëve shqiptarë të cilët shërbyen në spitalet e rajonit të  Lombardisë në ndihmë të...