lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Rrezikohet rendi: Mbi 120 të burgosur rezultojnë pozitiv me Covid

Deri tani, 120 të burgosur në Turqi kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në katër burgje, deklaroi ministri i Drejtësisë, Abdulhamit Gul, duke shtuar se...

E frikshme deklarata e Ramës: Do jetojmë 2-3 vite me frikën e Koronavirusit

Kryeministri Edi Rama foli në një lidhje me “Skype” për emisionin “Real Story”, në News24, për rihapjen e jetës, pas mbylljes nga koronavirusi. Rama tha...
Flet Rama: Punonjësi që infektoi të burgosurit e 313-ës do të ndëshkohet penalisht

Flet Rama: Punonjësi që infektoi të burgosurit e 313-ës do të ndëshkohet penalisht

Ditën e sotme në raportimin e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë u njoftua se një çift të moshuarish nga Mirdita janë infektuar me virusin...
Ndërron jetë punonjësi i Doganës, i infektuar me COVID 19

Ndërron jetë punonjësi i Doganës, i infektuar me COVID 19

Dogana Shqiptare në faqen e saj në Facebook ka ndarë mesazhin e ngushëllimit për humbjen e punonjësit si pasojë e prekjes nga Covid. POSTIMI I...
Presidenti Trump jep lajmin e mirë për substancat ndaj COVID-19

Deklarata bombë e Tramp: Virusi ka dalë nga…

Donald Trump pretendon se ka parë prova për të vërtetuar teorinë e paprovuar se koronavirusi ka origjinën në Institutin e Wuhanit në Kinë, përkundër...
Vaksina ndaj Covid/ Shpresëdhënëse rezultatet pas testimet tek 8 personat e parë

Konfirmohet nga qeveria Kineze: Ja kur do të jetë gati vaksina

Kreu i Qendrës së Kinës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve tha se vaksinat e koronavirusit mund të jenë gati për përdorim deri në...
Ecuria e pandemisë | 10 shtetet që shënuar numër të lartë viktimash në 24 orët e fundit

Merret vendimi: Ja kur do hapen shkollat dhe restorantet

Kur po mbushen dy muaj nga marrja e masave izoluese pothuajse në të gjithë europën, qeveritë njëra pas tjetrës po mendojnë dhe për hapjen...
Pandemia e Covid: Shifrat e rasteve dhe jetëve të humbura për çdo kontinent

Italia vazhdon betejën me Covid: Rriten sërish viktimat në 24 orët e fundit

Italia vazhdon betejën kundër Covid 19, duke u futur në ditët e fundit të mbylljes së fazës 1 të një regjimi të hekurt masash...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Lajmi i fundit: Ja sa raste të reja pozitive u shënuan në 24 orët...

  Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 7 raste të reja pozitiv me Covid. Rastet e...

Të vësh duart në kokë: Pamje të tmerrshme nga Misto Mame

Vazhdon abuzimi me dalje edhe në këtë ditë të dielê. Më herët kemi sjell pamje nga Kodrat e Liqenit dhe qytetin e Elbasanit. Ndërsa pamjet...