Qytetarët sfidojnë shtetërrethimin: Me qindra marrin pjesë në ceremoninë mortore

Tashmë prej javësh vendi është në karantinë dhe pjesa më e madhe e aktiviteteve publike dhe private janë të pezulluara, ndërkohë që lëvizja është...

E trishtë: Kortezhi i makinave të funeralit që sjellin viktimat drejt Shqipërisë

E trishtë/ Mediat italiane publikojnë fotot: Makinat me viktimat e COVID 19 në radhë për të ardhur në Shqipëri Mediat italiane kanë publikuar disa foto...
Në Elbasan qytetarët "nuk durojnë më" dhe dalin në bulevard

Zot na ruaj pastaj: Shoferi i prekur me Covid transportonte 200 punonjës në ditë

Zbulohen detaje të reja në lidhje me të infektuarin e ditës së sotme në Elbasan, ku u konfirmuan dy raste të reja. Të infektuarit...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Covid- 19: Ja shtetet që patën vdekje më shumë në 24 orët e fundit

Ndërsa Europa po i afrohet një situate të stabilizuar nuk mund ta themi një gjē të tillë për SHBA. SHBA ështē kthyer në epiqendrën kryesore...
Degjeneron misioni i mjekëve në Itali: Gjobiten për thyerje të karantinës dhe fyerje ndaj forcave të rendit

Degjeneron misioni i mjekëve në Itali: Gjobiten për thyerje të karantinës dhe fyerje ndaj...

Rreth 10 mjekë e infermierë shqiptarë nga ekipi i 30 mjekëve që sot po priten të rikthehen në Shqipëri pas misionit të përfunduar në...

Habit ish-deputeti socialist, drejtor spitali ne Berat: Koronavirusi është inskenim po perdor njerezimin...

Ish-deputeti socialist, Eduard Bejko thotë se koronavirusi është një inskenim që po synon ta përdorë njerëzimin si kavje eskperimentale. Me profesionin doktor dhe që...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Transportonte teste për koronavirusin, vritet punonjësi i OBSH

  Një punonjës i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, u vra gjatë së martës në zonën e Rakhine, të Birmanisë. Lajmi bëhet me dije nga sekretari i...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Përditësimi fundit: Rriten raste dhe viktimat në vend

Ka shkuar në 16 numri i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në vendin tonë. Në një dalje për mediat task forca e ministrisë...

Tjetër vatër e re me Covid-19 në Fier

Tre persona të tjerë kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në Fier. Kjo është një vatër e re dhe mësohet se mostrat janë marrë në datë...

Familja ne Elbasan ne kushte ekstreme: Femijet hane nje here ne dite buke me...

Cdo ditë bashkitë paraqesin në rrjetet sociale dhe ekrane shpërndarjen e ndihmave për familjet në nevojë. Por shumë familje në kufijte e mbijetesës shprehin...