Përkeqësohet situata e Covid në 24 orët e fundit

Ndërkohë që Ministria e Shëndetësisë ka rritur testimet në dy ditët e fundit janë rritur njëkohësisht edhe rastet me infektime të reja. Sipas të...
E rëndë në Britani: Fëmija 11 vjeçar humb jetën

Ditë e zezë në Britani

Mbretëria e Bashkuar ka shënuar një rekord të zi fatalitetesh si pasojë e koronavisurit. Në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 1564 persona,  shifra...
Skandal në spitalin Covid-2/ Paguan 8 milionë Lekë nën dorë, por e ëma ndërron jetë

Skandal në spitalin Covid-2/ Paguan 8 milionë Lekë nën dorë, por e ëma ndërron...

Emisioni “Stop” publikoi këtë të martë një rast skandaloz korrupsioni në spitalin Covid 2, ku punonjës të këtij spitali, bëjnë pazar me jetën e...
Aksident te tuneli i Elbasanit me dy të plagosur

Reagon Akademia e Shkencave/ Ja sa është numri real i të infektuarve

Numri real i të infektuarve në Shqipëri është 600 mijë persona. Ky është konstatimi i Akademisë së Shkencave gjatë një reagimi pulbik, pas përplasjeve...
Manastirliu/ Ja kush grupe do të vaksinohen të parat

Ja kush mund t`ja ketë dhuruar Shqipërisë vaksinat

“Ambasada nuk disponon deri tani informacione të mëtejshme në lidhje me vaksinën e dërguar më 11 janar 2021.Gjermania e ka mbështetur Shqipërinë në përballimin...

Mjeku Kalo jep mesazhin e rëndësishëm për shqiptarët

  Pasi mori vaksinën anti-CVOID, mjeku infeksionist, Tritan Kalo, ka dhënë dhe një mesazh për qytetarët. Kalo e ka cilësuar nisjen e fushatës së vaksinimit si...
Manastirliu/ Ja kush grupe do të vaksinohen të parat

Manastirliu/ Ja kush grupe do të vaksinohen të parat

Teksa Shqipëria ka nisur procesin e vaksinimit kundër Covid-19, kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu  kanë dalë në një konferencë të...

Italia raporton 19.978 raste të reja me koronavirus

Italia raporton 19.978 raste të reja me koronavirus, të cilat kanë rezultuar nga 172 119 tamponë të kryer, në rritje në raport me dje...
Rreziku i virusit nga Kina: Shqipëri fillon marrjen e masave

Rikthehet karantina totale edhe në Kinë

Autoritetet kineze i kanë kërkuar banorëve në dy qytete në jug të Pekinit të qëndrojnë në shtëpi  për 7 ditë, ndërsa ata përpiqen të...
Aksident te tuneli i Elbasanit me dy të plagosur

E rëndë/ Covid i merr jetën një 21 vjeçari

Një 21 vjeçar nga Durrësi raportohet se ka humbur jetën ditën e sotme nga Covid-19. Duke u bërë viktima më e re në moshë që...