Britania shënoi sot bilancin mē të rëndë tē viktimave

0
Britania shënoi sot bilancin më të rëndë si pasojë e pandemisë së COVID-19. Në 24 orët e fundit, 854 persona ndërruan jetë duke e çuar...
Rëndohet akoma më shumë situata në Spanjë: 832 viktima në 24 orë

Rikthehet frika në Spanjë pasi viktimat pësuan rritje në 24 orët e fundit

0
Pas katër ditësh të rënies së vazhdueshme të vdekjeve me koronavirus, këtë të martë numri është rritur përsëri në 743 viktima, duke sjellë numrin...
Japonia shpall gjendjen jashtëzakonshme si pasojë e Covid-19

Japonia shpall gjendjen jashtëzakonshme si pasojë e Covid-19

0
Kryeministri japonez Shinzo Abe ka shpallur një gjendje të jashtëzakonshme për të luftuar infeksione të reja koronavirus në qendrat kryesore të popullsisë. Ai deklaroi...
E frikshme: Deri më 14:30 të ditës sotme +18 000 raste të reja

Numri i jetëve të humbura nga Covid-19 i kalon 75 000 persona

0
Numri i vdekjeve në të gjithë botën nga koronavirusi ka kaluar 75,000 që kur shpërthimi u identifikua për herë të parë në fund të...

Kina rrit ndjeshëm prodhimin e mjeteve mbrojtëse për ti dërguar në Europë

0
Trenat e mallrave midis Kinës dhe Europës kanë kryer më shumë udhëtime me vëllim të shtuar të mallrave në tremujorin e parë të këtij...

Masat ndaj Covid-19: Turqia njofton ndërtimin e dy spitaleve

0
Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, ka deklaruar se zyrtarët lokalë kanë filluar me shpërndarjen e maskave mjekësore tek qytetarët, pasi shitja e tyre...

Ja sa shtetas shqiptarë kanë humbur jetën nga Covid në Nju Jork

0
Nëpërmjet një lidhje direkte nga New Yorku, Marko Kepi, kryetar i Shoqatës “Rrënjët Shqiptare” ka konfirmuar në emisonin “Opinion” se deri tani në këtë qytet...
E frikshme: Deri më 14:30 të ditës sotme +18 000 raste të reja

Covid-19: Ja vendet me numrin më të lartë të viktimave

0
Ndërsa Europa po i afrohet një situate të stabilizuar nuk mund ta themi një gjē të tillë për SHBA. SHBA ështē kthyer në epiqendrën kryesore...

Aktori i njohur humb betejën me COVID-19

0
Jay Benedict ka humbur jetën pas komplikimeve me koronavirus. Ylli i filmave Emmerdale dhe Foyles’war ka humbur jetën në moshën 68-vjeçare nga koronavirusi, shkruan Sky...
Mediat greke: Shqipëria rrit masat kundër koronavirusit

7 viktima në 24 orë/ Serbia konfirmon 58 të vdekur dhe 2200 të infektuar...

0
Deri në këto momente, në Serbi janë regjistruar 2 200 persona të infektuar me koronavirus, ku nga këta, 292 persona janë infektuar me Covid-19...