Itali/ Xhelozia "tërbon" shqiptarin duke qëlluar me armë dhe thikë bashkëshorten

Itali/ Xhelozia “tërbon” shqiptarin duke qëlluar me armë dhe thikë bashkëshorten

0
Një 46-vjeçar shqiptar ka qëlluar me armë ndaj bashkëshortes së tij 40 vjeç dhe më pas e ka goditur me thikë në krah dhe...
Pandemia e Covid: Shifrat e rasteve dhe jetëve të humbura për çdo kontinent

Pas 68 ditësh Mali i Zi nuk ka shënuar asnjë rast të ri me...

0
“Pas 68 ditësh që nga rasti i parë, Mali i Zi aktualisht është pa pacientë me COVID-19”, ka njoftuar përmes një postimi në rrjetin...

Australia pritet të goditet nga stuhia më e fuqishme në 10 vite

0
Australia po përgatitet të goditet nga një stuhi e fuqishme që pritet të “zbarkojë” në brigjet perëndimore të vendit në orët në vijim. Stuhia pritet...
Çfarë po ndodh në Ekuador: Trupat e viktimave nga Covid nuk gjinden

Shifrat për çko kontinent/ Amerika Latine kthehet në vatrën e nxehtë të infeksionit

0
Amerika Latine është kthyer në një vatër e re infeksioni, ku numërohen mbi 600 mijë raste dhe ku më shumë se gjysma ndodhen në...

Rriten tensionet Turqi- Greqi/ Ushtria turke “pushton” zonên e kontestuar

0
Greqia raportonte sot se trupat turke kishin pushtuar një pjesë territori në zonën e kontestuar kufitare, teksa tensionet mes dy vendeve mbeten të konsiderueshme. Burimet...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Ngjarje e rëndë/ Humb jetën punëtori shqiptar pasi bie nga 18 metra lartesi

0
Një punëtor shqiptar ka humbur jetën pas një aksidenti tragjik në punë sot në mesditë, në Scandicci (Firence). Shqiptari, 48 vjeç, u rrëzua nga skela...

Bie avioni, humbin jetën më shumë se 100 persona në Pakistan

0
Një avion pakistanez i linjës International Airlines me më shumë se 100 njerëz në bord është rrëzuar në qytetin pakistanez të Karaçi, tha...
Karkalecat pushtojnë rrugët e Lindjes së Mesme.

Karkalecat pushtojnë rrugët e Lindjes së Mesme.

0
 Karkalecat pushtojnë rrugët e Lindjes së Mesme. Siç shihet edhe në videon e mëposhtme tufat me karkaleca janë aq të mëdha sa bllokuan trafikun...
Deklarata e Trump/ Nuk do të ketë më izolim për amerikanët

Deklarata e Trump/ Nuk do të ketë më izolim për amerikanët

0
Në SHBA, shumica politike por edhe publiku amerikan po del kundër masave kufizuese shtetet aplikojnë për mbrojtje nga koronavirusi. Presidendit Donald Trump thotë se...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Jo e qetë situata në Itali/ Numri i viktimave mbetet pothuajse sa një ditë...

0
Italia regjistron 156 viktima e 642 raste pozitive në 24 orët e fundit. Numri i përgjithshëm i viktima ka arritur në 32 486 e...