Midis reformave të Macron dhe punonjësve të frikësuar për vendet e punës

Ministri i Brendshëm, Gerard Collomb denoncoi dhunën dhe shkatërrimin e dyqaneve dhe objekteve të tjera publike, gjatë protestave të së shtunës në Nantes dhe...

A ka një konflikt të fshehtë shqipëri-turqi si pasojë e përplasje Erdogan- Gylenistë

“Ankaraja ka gati 450 kërkesa për ekstradim të shtetasve turq nga Shqipëria, por vendi yne i ka refuzuar ne heshtje këto kërkesa”. E thotë këtë...

Ja pamjet e para të rrënojave që kanë shkaktuar sulmet e mbrëmshme

Televizioni i regjimit në Siri, Al Akhbaria TV, ka publikuar video nga rrënojat e një qendre shkencore – kërkimore, e cila ka qenë një prej...

Trump: Sulmi mbi sirinë “Misioni i Përfunduar”

Presidenti i SHBA Donald Trump ka përshëndetur sulmin ushtarak të bërë gjatë natës mbi Sirinë duke e komentuar si të “ekzekutuar në mënyrë të...

Ja kush është qëndrimi i turqisë pas sulmeve në siri

Zëvendëskryeministri dhe zëdhënës i Qeverisë së Republikës së Turqisë, Bekir Bozdağ, deklaroi se Turqia është kundër regjimit të Asadit. Kështu raporton media AA. “Qëndrimi i...

Reagimi i Teheranit zyrtar pas sulmit me raketa në Siri

  Udhëheqësi suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, një aleat i madh i Bashar al-Assad, dënoi sulmet ajrore të së shtunës në Siri, duke përshkruar...

Sulmet në Siri: Pentagoni raporton se janë lëshuar më shumë se 100 raketa

Pentagoni ka njoftuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës së bashku me Britaninë e Madhe dhe Francën kanë lëshuar më shumë se 100 raketa...

Merkel: mbështesim sulmet ndaj sirisë, por nuk bëjmë ndërhyrje ushtarake

Kancelarja gjermane Angela Merkel është shprehur dhe më herët se Gjermania nuk bën ndërhyrje ushtarake në Siri, teksa mbështet sulmet e SHBA, Britanisë dhe...

Familja mostër, mbyllën 16- vjeçaren në dhomë dhe e lanë pa ngrënë derisa vdiq

Një histori rrënqethëse ajo e Sabrinës, adoleshentes 16 vjeçare që ka humbur jetën për shkak të pakujdesisë nga ana e prindërve dhe gjyshes së...

Presidenca siriane nuk lëkundet nga qëndrimet e saj edhe pas sulmeve me raketa

Presidenca siriane ka publikuar një video të Bashar al-Assad duke shkuar në zyrën e tij në orët e para të mëngjesit. Në mbishkimin e videos...