Irritohet Salvini: Kjo BE është një m*t dhe do të dalim prej saj

0
Çmenduri. Europës iu dashkan edhe 15 ditë të tjera për të vendosur çfarë do bëjë, se kë dhe si do ta ndihmojë. Në kulmin...

Tmerr në Spanjë: Personave mbi 65 vjeç u heqin respiratorët

0
Pas shpërthimit të pandemisë së koronavirusit në veri të Italisë, Spanja ishte vendi i dytë ku numri i të infektuarve u rrit me ritme...

Franca nën shok: 16 vjeçarja humb jetën nga Koronavirus

0
  Lajmi i rëndë u bë publik nga Drejtori i përgjithshëm i shëndetësisë, Jerome Salomon,  i cili njoftoi vdekjen e viktimës së re dje në...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Zot na ndihmo: Afërsisht 1 mijë viktima në Itali në 24 orë

0
Në Itali, që nga fillimi i epidemisë së Coronavirus, janë mbi 86 498  persona kanë kontraktuar me Covid- 19. Të dhënat u siguruan nga Mbrojtja...
Shenjë shprese: 102 vjeçarja italiane ia del të mposhtë Koronavirusin

Shenjë shprese: 102 vjeçarja italiane ia del të mposhtë Koronavirusin

0
Italia duket se po sheh dritë në fund të tunelit të ferrit pasi prej 2 muajsh është nën tmerrin e Covid-19. Por, mrekullitë ndodhi. Media...
Spanja në situatë kritike: Shënon numrin më të lartë të viktimave në 24 orë

Spanja në situatë kritike: Shënon numrin më të lartë të viktimave në 24 orë

0
Situata në Spanjë nuk duket aspak pozitive. Pas Italisë Spanja ka shënuar numrin më të lartë të vdekjeve në rang global. Në Spanjë që nga...
Përkeqësohet situata në Britani: Shënohet numri më i lartë i viktimave në 24-orë

Përkeqësohet situata në Britani: Shënohet numri më i lartë i viktimave në 24-orë

0
Numri i vdekjeve të koronavirusit në Mbretërinë e Bashkuar është rritur në 769 pasi 191 persona që kanë humbur jetën  gjatë 24- orëve të...

18 raste të reja me covit-19 në Maqedoninë e Veriut, në total 219

0
Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 18 raste të reja me virusin korona në Maqedoninë e Veriut. Sipas...

Kryeministri Britanik del pozitiv me Covid-19

0
Kryeministri britanik Boris Johnson ka rezultuar pozitiv për CoVid-19. Në një video të postuar në Twitter pak minuta më parë, Kryeministri, Boris Johnson, konfirmoi se...

Covid- 19: Në Afganistan lirohen 10 mijë të burgosur

0
Presidenti i Afganistanit Ashraf Ghani ka liruar 10,000 të burgosur me anë të një dekreti, ndërsa këtë e bëri në kuadër të luftës kundër...