Britania jep parashikimin e zymtë/ Ja sa do të arrijë numri i viktimave si pasojë e Covid

Britania jep parashikimin e zymtë/ Ja sa do të arrijë numri i viktimave si...

0
Instituti i Statistikave të Britanisë së Madhe ka përditësuar shifrën e viktimave që kanë vdekur me COVID-19. Dhe është një bilanc tragjik. Sipas të dhënave,...

Tragjedia ajrore në Pakistan/ Shkon në 97 numri i viktimave

0
Rrëzimi i një avioni në Pakistan të premten e kaluar i mori jetën 97 personave, por me dhjetëra prej tyre ende nuk i janë...
Brazili kthehet në vatër të nxehtë me mbi 9 mijë raste dhe i dytë sa i përket fataliteteve

Covid “transferohet” në Amerikën Latine ndërsa shtetet europiane “zhduken” nga 10 vendet e para...

0
Janë shifra të larta mbi 90 mijë raste të reja janë raportuar këtë të hënë. Rastet globale kanë tejkaluar shifrën e  5.5 milionë të...
Italia kalon shifrën e 30 mijë viktimave si pasojë e Covid

Lajme pozitive nga Italia/ Numri i viktimave bie nën 100

0
Kjo javë e fundit e muajit maj po shënon një reduktim të dukshëm të numrit të viktimave dhe të personave të infektuar me Covid...

Kujtuan se kishin Koronavirusin/ Austri, mjeku serb helmon me tortë kolegët e tij në...

0
Në Austri, një psikiatër i ri i burgut helmoi kolegët e tij me një tortë, dhe mediat e Beogradit shkruajnë se ai është një...
Koronavirusi ka paralizuar futbollin shqiptar: Nuk do ketë më konferenca për shtyp

Lajm i trishte / Ndahet nga jeta ish-futbollisti i Romës

0
Joseph Bouasse ka ndërruar jetë trágjikisht në moshën 21 vjeç, pasi pësoi një sulm në zemër natën e kaluar. Kameruniani përfaqësoi akademinë prestigjioze të...
Çfarë është dhe kush janë simptomat e Koronavirusit

STUDIMI/Pacientët me koronavirus nuk infektojnë askënd pas 11 ditësh

0
Pacientët me koronavirus nuk mund të infektojnë të tjerët pas 11 ditësh të sëmurë. Edhe nëse ata janë akoma pozitivë, pas 11 ditësh nuk...
Japonia shpall gjendjen jashtëzakonshme si pasojë e Covid-19

Kryeministri japonez, Shinzo Abe, ka hequr gjendjen e jashtëzakonshme të vendit

0
Kryeministri japonez, Shinzo Abe, ka hequr gjendjen e jashtëzakonshme të vendit, duke i dhënë fund kufizimeve në rajonet ku vendimi ishte akoma në fuqi. “Ne...
Mbyllja e restoranteve/ Çmenden minjtë dhe kthehen në kanibale

Mbyllja e restoranteve/ Çmenden minjtë dhe kthehen në kanibale

0
Minjtë po bëhen gjithnjë e më agresivë në kërkimin e tyre për ushqim pasi restorantet në të gjithë SHBA-në janë ende të mbyllura për...
Tërmeti 5.6 ballë/ Ja si e përjetoi kryeministrja zelandeze ndërsa ishte në intervistë live

Tërmeti 5.6 ballë/ Ja si e përjetoi kryeministrja zelandeze ndërsa ishte në intervistë live

0
Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern ishte duke u intervistuar drejtpërdrejt në Televizion mëngjesin e të dielës, kur i gjithë vendi u godit...