Italia shume shpejt me qeverine Lega- 5 Yjet

0
  Anti-establishmentët e 5 Yjeve Luigi Di Maio dhe Matteo Salvini nga Lidhja, ranë dakord të formojnë një qeveri të re me profesorin e jurisprudencës...

Pas një sage disavjeçare, sot do të zhvillohet seanca e parë për grupin e...

0
Pas më shumë se 4 viteve ndjekje dhe hetim nga Anti-mafia italiane, më në fund sot në orën 15:00 do të zhvillohet seanca e...
Itali: Një shqiptar ka humbur jetën në mënyrë tragjike ndërsa punonte

Itali: 34- vjeçarja shqiptare goditet për vdekje me thikë nga bashkëshorti

0
Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e djeshme në Itali, ku një grua me origjinë shqiptare është vrarë nga burri i saj...

“Buldozeri” i Tanzanisë që luftoi korrupsionin në administratë

0
Në rrjete sociale është publikuar një profil i Xhon Magufulit, presidenti të Tanzanisë të quajtur ndryshe si “Buldozeri”, për shkak të betejës së tij...

Starbucks mbyll mbi 8000 filiale për “edukimin” e punonjësve

0
Starbucks ka mbyllur mbi 8000 filiale në ShBA për një program edukimi për punonjësit e saj, pas incidentit të muajit kaluar. Muajin e kaluar, dy...

Spiderman francez i kohërave moderne takon presidentin Macron

0
Spidermani Francez. Një 22-vjeçar nga Mali është shndërruar në heroin e ditës në Francë pasi ngjiti pas asnjë lloj mbrojtje 5 kate të një...

Sinjale pozitive tregojnë se takimi Trump- Kim Jong mund të kryhet

0
Nga Koreja e Veriut vijnë sinjale pozitive që sugjerojnë se pavarësisht hapave prapa të bëra ditët e fundit, takimi mes Presidentit amerikan Donald Trump...

Italia drejt një krize institucionale ndaj Presidentit

0
Lideri i Partisë më të madhe politike në Itali ka kërkuar gjykimin e presidentit Sergio Mattarella, pasi ky i fundit vuri veton ndaj të...

Furia e vullkanit që po shkatërron Hauain

0
Baticat e shkëmbit të shkrirë kanë shndërruar disa rrugë në Hauai në shkretëtira vullkanike pasi numri i shtëpive të shkatërruara nga vullkani Kilauea është...

Alarmohet Kievi pas një lajmi për bombë

0
Pesë stacione nëntokësore të trenit janë mbyllur në Kiev të Ukrainës pas një paralajmërimi se mund të ketë bombë në prag të finales së...