Qeveria gjermane del kundra monedhës virtuale

Qeveria gjermane del kundra monedhës virtuale

0
Qeveria gjermane është kundër dhënies së aprovimit rregullator për monedhën virtuale Libra të Facebook në Bashkimin Europian, raportoi revista Der Spiegel. “Mbizotërimi i monedhës virtuale...

Tjetër ngjarje e rëndë: Një i ri shqiptar humb jetën në punë

0
Një 28-vjeçar shqiptar mësohet të ketë humbur jetën si pasojë e një aksidenti në punë në Bari të Italisë. Mediat italiane kanë bërë të...
Ngjarje e rëndë: 51-vjeçari bie nga skela dhe është në gjendje të rëndë

Ngjarje e rëndë: 51-vjeçari bie nga skela dhe është në gjendje të rëndë

0
E premtja 13 ka qenë vërtet ditë tersi për një punëtor shqiptar në Itali, i cili u aksidentua në punë dje rreth orës 18:30. Punëtori...
Porti i Pireut: Kapet sasi e madhe kokaine në kontenierët me banane

Porti i Pireut: Kapet sasi e madhe kokaine në kontenierët me banane

0
Autoritetet greke të mbrojtjes së ligjit kanë zbuluar në 100 kontenierë me  banane që arritën në portin e Pireut nga Ekuadori,  më shumë se...
Aksident i rëndë rrugor: Mbi 50 persona mbetin të vdekur

Aksident i rëndë rrugor: Mbi 50 persona mbetin të vdekur

0
Mbi 50 persona kanë gjetur vdekjen, si pasojë e një aksidenti hekurudhor në Republikën Demokratike të Kongos Sipas raportimeve, treni i mallrave doli nga shinat...

Qipro: Shpërthimi i depos së municioneve plagos me dhjetra persona

0
Shpërthimi në një depo municionesh në Republikën turke të Qipros së veriut mbrëmjen e së mërkurës  ka lënë lënë pas disa të plagosur, raportoi...
Tajfuni Faxai shkakton përmbytje dhe erëra në mbi 210 km/orë

Tajfuni Faxai shkakton përmbytje dhe erëra në mbi 210 km/orë

0
Stuhi dhe rrebeshe të fuqishme shiu solli tajfuni Faxai që goditi gjatë orëve të fundit Tokion. Një grua humbi jetën dhe rreth 30 të...
Itali: Arrestohet 36- vjeçari shqiptari pasi dhunonte sistematikisht gruan

KU PO SHKOJMË: Shqiptari i vë thikën në fyt fëmijë pēr 35 euro

0
Një shqiptar 31-vjeçar ka përfunduar në burg pasi ka rrëmbyer e kërcënuar një të mitur për 35 euro! Vendimi është marrë nga gjykata e Arezzos...
Presidenti Trump kritikon ashpër qëndrimin e BE ndaj Britanisë Madhe

Trump ka gati taksën 100% edhe ndaj djathit europian

0
Luftërat tregtare të Donald Trump mund t’i kushtojnë shumë ekonomisë evropiane, e sidomos prodhuesve të djathit e vajit të ullirit. Administrata Trump ka propozuar një...
TRAGJIKE: Çifti vetëvritet duke lënë pas një djal vetëm 2-vjeç

TRAGJIKE: Çifti vetëvritet duke lënë pas një djal vetëm 2-vjeç

0
Çifti i ri u gjet i vdekur në shtëpinë e tyre, në një ngjarje tragjike që dyshohet nga hetimet paraprake për vetëvrasje. Por para...