Kaliforni, zjarret akoma nuk janë vënë nën kontroll

Kaliforni, zjarret akoma nuk janë vënë nën kontroll

0
Autoritetet në Kaliforni kanë paralajmëruar evakuim të ri si pasojë e zjarreve, të cilat ende nuk janë vënë nën kontroll. Zyrtarët e Agjencisë Amerikane të...

Bllokohet tjetër sasi rekord parash në Bari, mbi 156 mijë euro

0
Zyrtarët e Agjencisë Doganore ne Bari, në bashkëpunim me Guardia di Finanza, kanë zbuluar dhe bllokuar një sasi prej 156,151 euro të padeklaruara. Mediat italiane...

Unike dhe interesante, shikoni çfarë kuptimi ka “hahaha” në Tajlandë

0
Unike dhe interesante, shikoni çfarë kuptimi ka "hahaha" në Tajlandë. E qeshura nuk është njëlloj në çdo vend apo edhe tek njerëzit.  Të gjitha kanë...
medialine.al

Izraeli gati për perplasje ushtarake ndaj Iranit

0
Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka paralajmëruar mbrëmjen e së mërkurës se, Izraeli do të dërgojë ushtrinë e tij nëse Irani përpiqet të bllokojë ngushticën...

Huawei lë pas Apple për shitje në tremujorin e dytë

0
Shitjet botërore të smartphone-ve ranë për të tretin tremujor radhazi, nga prilli në qershor me 1,8% në 342.0 milionë njësi, krahasuar me 348.3 milionë...

Zimbabve e pèrfshire ne protesta dhe viktima

0
Zimbabve është përfshirë nga një konflikt që po përshkallëzohet me shpejtësi, pasi trupat e qeverisë hapën zjarr ndaj protestuesve opozitarë, në kryeqytetin e vendit,...

Macron mban premtimin, ndalon smartphone-t në shkolla

0
Përpara fillimit të vitit të ri shkollor, përmes miratimit të një ligji të ri në Parlament gjatë së martës, Franca ka ndaluar përdorimin e...
medialine.al

Meksikë: Rrëzohet avioni me 101 pasagjerë, fatmirësisht asnjë viktimë

0
Një avion është rrëzuar vetëm pak pas ngritjes në fluturim në shtetin meksikan të Durangos, por fatmirësisht pa shkaktuar asnjë viktimë. Guvernatori Jose Aispuro njoftoi...

Reality show dhe mediat sociale ndikime negative tek të rinjtë

0
Më shumë se gjysma e të rinjve të grupmoshës 18-34 vjeç ndiejnë që “reality show”-t dhe mediat sociale kanë pasoja negative në mënyrën sesi...

Thatësira dhe i nxehti rrezikojnë me miliarda dëme në Gjermani

0
Zyrtarët gjermanë takohen për të diskutuar mbi ndihmat financiare për fermerët, në një kohë kur temperaturat rekord dhe thatësirat e tejzgjatura kërcënojnë me miliarda...