15 C
Tirana
E premte, Dhjetor 6, 2019

Çështja e Rusisë: Merkel del sfidon sërish Trump

Presidenti amerikan Donald Trump deklaroi se Rusia duhet  të jetë pjesë e grupit të G7 të vendeve më të industrializuara, por kundër tij kanë...

Trump ngulmon që Rusia të rikthehet pjesë e G7- ës

Presidenti amerikan Donald Trump thotë se ai do që Rusia të jetë pjesë e grupit të G7 të vendeve më të industrializuara. Rusia u dëbua...

Vjena zyrtare mbyll 7 xhami dhe dëbon imamët nga Asutria

Vjena zyrtare ka komunikuar mbylljen e 7 xhamive dhe dëbimin e disa imamëve. Sipas deklarimeve të kryeministrit Kurz dhe ministrit të jashtëm Herbert Kickl, krerët...

Gjykata italiane dënon me 63 vite burg grupin e shqiptarëve

Gjykata italiane e Aostës ka dënuar me 63 vite burg grupin e shqiptarëve të arrestuar në kuadër të operacionit “Ilium” me akuzën e trafikimit...

Rrjeti i njohur i dyqaneve në Mbretërinë e Bashkuar pritet që të mbyllë rreth...

Marks & Spencer, rrjeti i njohur i dyqaneve në Mbretërinë e Bashkuar pritet që të mbyllë rreth 100 dyqane  në të gjithë ishullin. Marks &...
medialine.al

Conte votëbesohet edhe në Dhomën e ulët të deputeteve

Giuseppe Conte ka mbajtur fjalimin edhe në Dhomën e ulët të deputetëve, në Itali, ku u votëbesua për herë të dytë si kryeministër i...

Zbulohet vendi ku do të mbahet takimi midis Trump dhe Kim Jong Un

Takimi i shumëpritur mes presidentit amerikan, Donald Trump, dhe udhëheqësit koreano-verior, Kim Jong-un, do të zhvillohet në një hotel me 5 yje në ishullin...

Putin fton Kim Jong Un në forumin global që mbahet në Rusi

Presidenti rus Vladimir Putin ka ftuar udhëheqësin koreanoverior Kim Jong Un në Rusi, për të marrë pjesë në një forum global që mbahet në...

Këshilltari i Macron nën hetim nga prokuria në Francë

Prokuroria në Francë çeli një hetim ndaj shefit të kabinetit të presidentit Emmanuel Macron, nën akuzën e shkeljes së rregullave të konfliktit të interesit,...

Khedira: Angela Merkel është inspiruese e vërtetë

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel ka vizituar skuadrën përfaqësuese të Gjermanisë në Austri ku po zhvillon fazën përgatitore për Kampionatin botëror. Ajo ka darkuar me...
- Advertisement -