Vala e dytë në Azi/ Korea e Jugut rikthen masat e rrepta

Vala e dytë në Azi/ Korea e Jugut rikthen masat e rrepta

0
Kina raportoi 17 raste të reja me koronavirus të hënën, prej të cilave 7 ishin të importuara nga rajoni autonom i Mongolisë. Kjo ishte...
Koreja e Veriut pretendon se ka vaksinën kundra Koronavirusit

Koreja e Veriut pretendon se ka vaksinën kundra Koronavirusit

0
Nuk zotëron teknologjitë më moderne, vuan sanksione të rënda ekonomike dhe është një vend shumë i mbyllur për pjesën tjetër të botës, por pretendon...
Fillon beteja Twitter vs Trump/ Rrjeti social censuron Shtëpinë e Bardhë

Fillon beteja Twitter vs Trump/ Rrjeti social censuron Shtëpinë e Bardhë

0
Përshkallëzohet beteja mes gjigantit të medias sociale, Twitter dhe presidentit amerikan, Donald Trump. Pasi censuroi llogarinë personale të Donald Trump, Twitter tani ka censuruar edhe...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Covid- 19: Ja shtetet që patën vdekje më shumë në 24 orët e fundit

0
Ndërsa Europa po i afrohet një situate të stabilizuar nuk mund ta themi një gjē të tillë për SHBA. SHBA ështē kthyer në epiqendrën kryesore...
E RRALLË: Në Slloveni hapet e para çezme publike birre

E RRALLË: Në Slloveni hapet e para çezme publike birre

0
Sllovenia është vendi i parë që ka marrë një një iniciativë të veçantë, duke hapur një çezmë publike birre dhe jo uji. Kjo ka...
medialine.al

Tribuja Jarawa, të izoluar prej botës reale prej 55000 vjetësh, rrezikohen nga një autostradë

0
Tribuja Jarawa, rrezikon të shuhet si fis dhe pikërisht kjo do ti vijë nga kalimi i një autostrade. Foto të rralla tregojnë jetën e...
E frikshme: Deri më 14:30 të ditës sotme +18 000 raste të reja

Rastet e Covid i kalojnë 1.43 milionë/ Kryeministri Britanik kalon natën e dytë në...

0
Rastet globale kalojnë 1.4 milion dhe numri i vdekjeve tejkalon 82,000. Tani ka më shumë se 1.43 milion raste të konfirmuara në të gjithë botën...
Covid-19: 10 vendet me më shumë raste të reja në 24 orët e kaluara

Pandemia: Arrin në 110 mijë numri i viktimave

0
Pandemia e Covid-19 ka arritur ti kthejë këto Pashkë në një ditë zie dhe jo feste. Deri më tani numri i rasteve ka arritur...
Ambasadori boksier i Brazilit kërcënon Macron: Do të të zhduk

Ambasadori boksier i Brazilit kërcënon Macron: Do të të zhduk

0
Pas disa përplasjeve verbale midis Jair Bolsonaro dhe Emmanuel Macron, ambasadori i turizmit në Brazil – luftëtari i MMA, Renzo Gracie – e nxehu...
Kryeministri Spanjoll publikon planin e hapjes së vendit

Kryeministri Spanjoll publikon planin e hapjes së vendit

0
Spanja ka publikuar planin me 4 faza për lehtësimin e masave kufizuese të ndërmarra për të parandaluar përhapjen e Covid-19. Kryeministri Pedro Sanchez deklaroi se...