Një sëmundje misterioze shkakton 150 viktima në pak orë

0
Një sëmundje misterioze është ka vrarë 150 persona në Nigeri. Drejtori i repartit për sëmundje ngjitëse të spitalit Amin Kano, Isa Abubakar ka konfirmuar...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Rrezikohet rendi: Mbi 120 të burgosur rezultojnë pozitiv me Covid

0
Deri tani, 120 të burgosur në Turqi kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në katër burgje, deklaroi ministri i Drejtësisë, Abdulhamit Gul, duke shtuar se...

CIA e konfirmon: Motra e Kim Jong Un merr drejtimin e shtetit

0
Motra e tij Kim Yo-jong, 31 vjeçare, është shpallur drejtuese e Koresë së Veriut. Kjo pasi më herët CIA njoftoi se ish- diktatori Kim...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Ngjarje e tmerrshme: 13- vjeçari masakron të vëllain me thikë

0
Një djalë 13-vjeçar nga Rusia ka goditur disa herë me thikë buke vëllain e tij të vogël 7-vjeçar gjatë një momenti inati pasi humbi...
Presidenti Trump jep lajmin e mirë për substancat ndaj COVID-19

Deklarata bombë e Tramp: Virusi ka dalë nga…

0
Donald Trump pretendon se ka parë prova për të vërtetuar teorinë e paprovuar se koronavirusi ka origjinën në Institutin e Wuhanit në Kinë, përkundër...
Gjykata greke dënon me burgim të përjetshëm babain mostër shqiptar

Gjykata greke dënon me burgim të përjetshëm babain mostër shqiptar

0
Gjykata në Thesproti dënoi me burgim të përjetshëm babain shqiptar A.P, i cili në janar të 2019 vrau vajzën e tij dhe më pas...
Vaksina ndaj Covid/ Shpresëdhënëse rezultatet pas testimet tek 8 personat e parë

Konfirmohet nga qeveria Kineze: Ja kur do të jetë gati vaksina

0
Kreu i Qendrës së Kinës për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve tha se vaksinat e koronavirusit mund të jenë gati për përdorim deri në...
Ecuria e pandemisë | 10 shtetet që shënuar numër të lartë viktimash në 24 orët e fundit

Merret vendimi: Ja kur do hapen shkollat dhe restorantet

0
Kur po mbushen dy muaj nga marrja e masave izoluese pothuajse në të gjithë europën, qeveritë njëra pas tjetrës po mendojnë dhe për hapjen...
Pandemia e Covid: Shifrat e rasteve dhe jetëve të humbura për çdo kontinent

Italia vazhdon betejën me Covid: Rriten sërish viktimat në 24 orët e fundit

0
Italia vazhdon betejën kundër Covid 19, duke u futur në ditët e fundit të mbylljes së fazës 1 të një regjimi të hekurt masash...

Ngjarje e rêndê: Një mjeke bie nga kati i 5-të ndêrsa shkaqet mbeten mister

0
Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Rusi, ku një doktoreshë ka rënë nga dritarja e katit të 5-të gjatë një konference drejtuar shefave...