lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Covid-19 nuk fal: I merr jetën 27 vjeçares pak kohë pasi ishte bërë nënë

Një vajzë 27-vjeçare nga Polonia, e cila kishte rezultuar pozitive për koronavirusin, ka ndërruar jetë vetëm disa ditë pasi kishte sjellë në jetë fëmijën....

Ngjarje e rëndë: Gjenden të asfiksuar 60 persona

Zyrtarët e emigracionit në Mozambik kanë kanë gjetur 64 trupa të vdekur në një kamion kontejner që kishte kaluar në Mozambik nga Malawi. Dyshohet se...
Mediat greke: Shqipëria rrit masat kundër koronavirusit

Koronavirusi, një shqiptare e prekur/ E konfirmon e ëma: Imë bijë është e prekur

Italia prej pak ditësh është në alarm prej Koronavirusit, kur deri më tani janë raportuar 6 të vdekur dhe mbi 230 të...
Mesuesja rezulton me Koronavirus: 242 nxënës vendosen në karantinë

Mesuesja rezulton me Koronavirus: 242 nxënës vendosen në karantinë

Një mësuese e një shkolle fillore rezultoi pozitive me koronavirus, duke bërë që të mbyllet në karantinë. Krahas saj u izoluan 152 persona, mes tyre...

Merr flakë avioni me pajisje mjekêsore duke shkaktuar viktima

Një avion në Filipine që kishte ngarkuar pajisje mjekësore në luftën kundër koronavirusit, është përfshirë nga flakët dhe si pasojë kanë humbur jetën 8...

Nuk mjafton koronavirusi, Italia goditet dhe nga tërmeti

Situata ne Itali eshte vertete e rende. Numri i viktimave nga koronavirusi ka arritur ne 6 viktima, ndersa numri i te prekurve rritet ore...

Shokohen mjeket kineze me veprimet e Italianeve: Urgjent merrni masa!

Ndërkohë që numri i viktimave ka shkuar në 3405 nga COVID-19. Vetëm në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 427 persona mes...

Aktori i njohur humb betejën me COVID-19

Jay Benedict ka humbur jetën pas komplikimeve me koronavirus. Ylli i filmave Emmerdale dhe Foyles’war ka humbur jetën në moshën 68-vjeçare nga koronavirusi, shkruan Sky...

Në maj do te këtë mbi 50 mijë të infektuar”, shpërthen në kritika mjeku:...

Mjeku Mel Ostreni në një shkrim në rrjetet sociale ka ngritur alarmin për numrin e të infektuarve me koronavirus në vendin tonë, që...

Masakër në rajonin e policisë/ Ekzekuohen tre efektivë

Në një rajon policie janë vrarë tre agjentë dhe katër zyrtarë janë marr peng nga bandat e drogë në Meksikë. Anëtarët e kartelit “Brezi i...