Italia rihapet për turistët duke hequr edhe rregullin e karantimit

Italia rihapet për turistët duke hequr edhe rregullin e karantimit

0
7 milionë italianë do të zgjedhin muajin qershor për të shkuar me pushime. Ky është rezultati i një analize të bërë nga shoqata e...
Qeveria Spanjolle miraton vendimin e shpërndarjes deri në 1 mijë euro për familjet në nevojë

Qeveria Spanjolle miraton vendimin e shpërndarjes deri në 1 mijë euro për familjet në...

0
Qeveria spanjolle ka miratuar gjatë së premtes prezantimin e një pakete “për të ardhura minimale jetike” të cilat do të shkojnë drejt 850 mijë...
Fillon beteja Twitter vs Trump/ Rrjeti social censuron Shtëpinë e Bardhë

Fillon beteja Twitter vs Trump/ Rrjeti social censuron Shtëpinë e Bardhë

0
Përshkallëzohet beteja mes gjigantit të medias sociale, Twitter dhe presidentit amerikan, Donald Trump. Pasi censuroi llogarinë personale të Donald Trump, Twitter tani ka censuruar edhe...

Ja kush nuk mund të shkojë me pushime në Greqi

0
Greqia publikon listën e vendeve nga të cilat do të pranojë turistë që prej 15 qershorit, përmes fluturimeve me destinacion Athinën dhe Selanikun. Lista me...
Italia kalon shifrën e 30 mijë viktimave si pasojë e Covid

Italia nuk gjen paqe/ Rriten sërish viktimat në 24 orët e fundit

0
Vijojnë ende të ndryshojnë shifrat e COVID19 në Itali. Sipas asaj që behet publike, mësohet se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 87...
Italia kalon shifrën e 30 mijë viktimave si pasojë e Covid

Situata në Itali përmirësohet ndjeshëm në 24 orët e fundit

0
Italia po mbyll një javë të rëndësishme ku sipas komitetit tekniko-shkencor është vendimtarë në aksionet e ardhshme të qeverisë Conte për hapjen e kufijve...
Çudira në Indi/ Të varrosesh i gjallë mund ti shpëtosh koronavirusit

Çudira në Indi/ Të varrosesh i gjallë mund ti shpëtosh koronavirusit

0
Çudira në Indi, të varrosesh i gjallë mund ti shpëtosh koronavirusit. Ka ndodhur. Prifti varroset i gjallë në Indi, beson se mund t’i japë...
Merkel: Po pres me padurim pushimet në Iskia

Merkel: Po pres me padurim pushimet në Iskia

0
  Po pres me padurim pushimet në Iskia, deklaroi kancelarja gjermane, Angela Merkel, sipas presidentit të Parlamentit Europian, David Sassoli. “Jemi me të vërtetë të lumtur...
Covid-19 lë me pasoja Kryeministri britanik, Boris Johnson

Covid-19 lë me pasoja Kryeministri britanik, Boris Johnson

0
Kryeministri britanik, Boris Johnson, i cili fitoi betejën me Covid-19, pavarësisht se iu desh të qëndronte disa ditë në spital, ka shfaqur probleme me...
Spanja shpall 10 ditë zie kombëtare

Spanja shpall 10 ditë zie kombëtare

0
Qeveria spanjolle ka shpallur 10 ditë zie kombëtare për 27 mijë viktimat nga Covid-19. Duke filluar nga sot, të gjithë flamujt në ndërtesat publike...