Covid-19 lë me pasoja Kryeministri britanik, Boris Johnson

Britania përditëson bilancin e viktimave: Mbi 55 mijë jetë të humbura

Sipas një bilanci të ri të përhapur nga agjencia Reuters, viktimat nga pandemia e COVID-19 në Britaninë e Madh kanë kaluar 55 mijë personat. Shifra...
Aksident i rëndë tek Rruga Durrësit: Urbani përplas kalimtarin

Masákrohet shoferi i autobusit, pasagjerët e lënë pa ndenja

Disa pasagjerë që refuzonin të mbanin maska në fytyrë kanë sulmuar drejtuesin e një autobusi i cili ka rënë në gjendje kome si pasojë...
Italia nis fazën e tretë të hapjes: Nga sot hapen kufijtë me Shqipërinë, sallat, kinemat dhe qendrat verore

Italia gjen qetesi nga pandemia

Italia, e cila është një nga shtetet më të goditura nga koronavirusi, tashmë duket se po gjen qetësi nga pandemia, me numrat që janë...
OBSH-së i "ngel hatri" se pse nuk i dëgjojnë këshillat

OBSH bën thirrje për ri-mbyllje

Numri i rasteve të reja me Covid-19 në të gjithë botën ka arritur një rekord tëri prej 212.326 raste në 24 orë, sipas një...
Italia nis fazën e tretë të hapjes: Nga sot hapen kufijtë me Shqipërinë, sallat, kinemat dhe qendrat verore

Përmirësohet situata në Itali

Italia gjatë 24 orëve të fundit ka shënuar një rënie të numrit të vìktimave, në krahasim me ditët e fundit. Ministria e Shëndetësisë Italiane bën...
Jep dorëheqjen Kryeministri i Francës Eduard Filip

Jep dorëheqjen Kryeministri i Francës Eduard Filip

Kryeministri i Francës, Eduard Filip, ka njoftuar dorëheqjen në prag të riorganizimit të kabinetit qeveritar nga ana e presidentit Emanuel Makron. Kreu i shtetit...

Bëri gafa gjatë pandemisë, jep dorëheqjen ministri i shëndetësisë, në shtetin më ”të suksesshëm...

Ministri i Shëndetësisë i Zelandës së Re, David Clark ka dhënë dorëheqje pas polemikave në lidhje me trajtimin e pandemisë së koronavirusit të...
Ngjarje e rëndë: Mbi 100 persona humbin jetën nga rrëshqitja e dheut

Ngjarje e rëndë: Mbi 100 persona humbin jetën nga rrëshqitja e dheut

Mbi 100 persona raportohen të kenë humbur jetën në një minierë në Mianmar pasi një rrëshqitja e një masivi dheu shkaktoi një dallgë të...
Italia nis fazën e tretë të hapjes: Nga sot hapen kufijtë me Shqipërinë, sallat, kinemat dhe qendrat verore

Edhe Italia nuk gjen qetësi: Trend rritës sa i përket rasteve të reja në...

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali është vënë re një trend rritje porsa i përket nurmit të rasteve të reja me koronavirus. Statistikat e...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Ngjarje e rëndë: Vdes nga Koronavirus dy ditë pasi u martua

Një 30 vjeçar në Indi humbi jetën 2 ditë pas dasmës së tij si pasojë e koronavirusit, në një ceremoni ky morën pjesë qindra...