12 C
Tirana
E hënë, Dhjetor 9, 2019

Hedh nga tarraca fëmijën 6 vjeç: Doja të dilja në televizor

Hedh nga tarraca e katit të dhjetë të ndërtesës Tate Gallery në Londër, një fëmijë 6 vjeç, por arsyeja që jep lë...

Zhvasnin biznesmenet: Arrestohen 4 shtetas shqiptare ne itali

Javën e kaluar, në Toscania policia vuri në pranga katër shtetas shqiptarë, të kapur në flagrancë nën akuzën e zhvatjes së rëndë me metoda...
Ish mbrojtësi italian ia del të fitojë kampionatin në Kinë

Ish mbrojtësi italian ia del të fitojë kampionatin në Kinë

Tekniku italian Fabio Kanavaro ia ka dalë të fitojë kampionatin në Kinë teksa është në drejtimin e skuadrës së Guangzhou Evergrand. Një formë hakmarrje...
E frikshme: Banorët kyçen brenda pasi qyteza pushtohet nga arinjtë

E frikshme: Banorët kyçen brenda pasi qyteza pushtohet nga arinjtë

Një qytezë e vogël ruse, përballë Alaskës amerikane, është tashmë e pushtuar. Nuk është skenari i një filmi mbi luftën e ftohtë, por përditshmëria...

Dua Lipa merr çmim prestigjoz në Japoni

  The Mnet Asian Music Awards (shkurtuar si MAMA Awards) është një ceremoni e madhe e çmimeve të muzikës në Korenë e Jugut që paraqitet...

Eliza Dushku dhe Komuniteti Shqiptar në SHBA me iniciativë për ndihmesë ndaj të prekurve...

Eliza Dushku dhe komuniteti i studentëve shqiptar në Harvard ndihmojnë Shqipërinë. Në Universitetin e Harvardit, këtë të premte do të shfaqet filmi dokumentar i Eliza...

Robert De Niro bën me duar shqiponjën dykrenare

Robert De Niro bën me duar shqiponjën dykrenare. Po, Robert De Niro e ka bërë shqiponjën. Aktori i famshëm i Hollivudit, fitues i shumë çmimeve dhe...
Zbulohen detaje të sulmit që ndodhi në London Bridge

Zbulohen detaje të sulmit që ndodhi në London Bridge

Një sulm terrorist me thikë, ka ndodhur në kryeqytetin britanik, Londër. Autoritetet njoftojnë se incidenti ndodhi në London Bridge dhe se disa persona janë...
Solidarizim i jashtëzakonshëm: Të gjithë duke kontribuar për rindërtimin

Shërbimi gjeologjik amerikan jep faturën e dëmit pas tërmetit që goditi vendin

Shërbimi Gjeologjik Amerikan, një nga më të mirët në botë në këtë fushë, vlerëson se tërmeti i 26 nëntorit ishte 6.4 ballë. Në bazë të...
Nuk gjen qetësi nëntoka: Me dhjetra lëkundje ndjehen mëngjesin e sotëm

Ne jemi një dhe vuajmë bashkê: Brenda 24 orë në SHBA mblidhet shifra rekord...

Shqiptarët në SHBA, për më pak se 24 orë mbledhin gati 1 milion dollar për të prekurit nga tërmeti. Marko Kepi i organizatës “Rrënjët Shqiptare”...
- Advertisement -