Arilena Ara thyen heshtjen dhe flet per here te pare pas fitores së bujshme

0
Arilena Ara triumfoi mbrëmjen e të dielës në “Festivalin e Këngës në RTSH” dhe vitin që vjen do na përfaqësojë në Eurovision me këngën...

Sqarohet Kujtim Gjuzi: Kam gjetur dashuri të re, por nuk kam tradhëtuar njeri

0
Pas ndarjes nga bashkërshortja e tij në shkurt të këtij viti, deputeti i Partisë Konservatore, KujtimGjuzi, në një shkrim në rrjetet sociale bënte me...

Arilena Ara ‘rrëmben’ trofeun e Festivalit te RTSH

0
“Shaj” e kënduar nga Arilena Ara është shpallur kënga fituese e Festivalit të 58 të Këngës në RTSH, këngë e cila do të...

Arti shqiptar në zi/ Ndahet nga jeta aktorja e madhe

0
Ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare aktorja e njohur shqiptare, Marika Kallamata e cila njihet gjerësisht për rolet që ka luajtur në Teatër dhe...

‘Kur do martohesh?’/ Nëna sikletos këngëtaren shqiptare në mes të emisionit

0
E ftuar në "Ftesë në 5", ishte këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Ëngjëllusha Salihu, vajza e Shyhrete Behlulit. Ëngjëllusha foli si rrallëherë për jetën...

“Është thjesht një…”, Kastro Zizo reagon pas skualifikimit

0
“Asaj” e Kastro Zizon preku zemrat e gjithë shqiptarëve. Një këngë dedikuar nënave të larguara nga jeta. Por Kastro nuk arriti dot që të kualifikohej...
Performanca live e Elvana Gjatës zhgënjen publikun

Performanca live e Elvana Gjatës zhgënjen publikun

0
Këngëtarja Elvana Gjata prej kohësh është përfolur në media si fituesja e Festivalit të Këngës 2019 në RTSH, i cili këtë vit është organizuar...

Besojeni ose jo, një banane e ngjitur në mur del në shitje për 120.000...

0
Mund të duket çmenduri, por është e vërtetë dhe ka tërhequr vëmendjen e rrjetit ku jë banenae e ngjitur në mur kap...

Eneda Tarifa shpallet fituese e “Kenges Magjike”

0
Njërën e nxori fituese juria, tjetrën publiku, garë e fortë mes Enedës dhe Fifit. Fituesja e edicionit të 21 të festivalit më të madh të...

Dua Lipa merr çmim prestigjoz në Japoni

0
  The Mnet Asian Music Awards (shkurtuar si MAMA Awards) është një ceremoni e madhe e çmimeve të muzikës në Korenë e Jugut që paraqitet...