LAJM I FUNDIT/ Dhunë në familje dhe kanosje, arrestohen 2 persona që ishin shpallur...

0
Gjatë 24-orëve të fundit,Drejtoria Vendore e Policisë Berat ka prangosur dy shtetas,të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale. Inspektorët e policisë së...

Arti shqiptar në zi/ Ndahet nga jeta aktorja e madhe

0
Ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare aktorja e njohur shqiptare, Marika Kallamata e cila njihet gjerësisht për rolet që ka luajtur në Teatër dhe...

Eneda Tarifa shpallet fituese e “Kenges Magjike”

0
Njërën e nxori fituese juria, tjetrën publiku, garë e fortë mes Enedës dhe Fifit. Fituesja e edicionit të 21 të festivalit më të madh të...

‘Kur do martohesh?’/ Nëna sikletos këngëtaren shqiptare në mes të emisionit

0
E ftuar në "Ftesë në 5", ishte këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Ëngjëllusha Salihu, vajza e Shyhrete Behlulit. Ëngjëllusha foli si rrallëherë për jetën...

Censurohet filmi ‘I vetëm në shtëpi’, televizioni shtetëror kanadez heq pjesën ku shfaqet Trump

0
Televizioni shtetëror kanadez CBC ka hequr nga filmi ‘I vetëm në shtëpi: kam humbur në Nju Jork’, skenën ku shfaqet Donald Trump. Dhe menjëherë...

Zbulohet një nga librat më të lashtë në botë, i quajtur ‘ Çelësi i...

0
Studimet e fundit, dhe shkencëtarët kanë arritur të zbulojnë një nga librat më mistëriozë dhe të lashtë të gjendur ndonjëherë. Libri quhet Çelësi i Solomonit,...

“Epsh dhe lakmi” ,vepra e cila pritet te thyeje rekord shikuesish ne teatrin Skampa

0
“Epsh dhe lakmi” ngjitet premiere ne skenën e teatrit Skampa ne datat 10/11/12 ora 18:00. Edhe pse është shkruar në vitin 1925 vepra i...
medialine.al

Këngëtari Ed Sheeran nën akuzë për plagjaturë, rrezikon të gjobitet me 100 milion dollarë

0
Ed Sheeran sërish nën akuzë. Ai është paditur për shumën e 100 milionë dollarë, pasi dyshohet se ka kopjuar disa pjesë të këngës “Lets...

Gjergj Bojaxhi shpreh indinjatën me mënyrën se si qeveria po vepron me teatrin

0
Me anë të një statusi në facebook, Gjergj Bojaxhi, ka shprehur indinjatën e tij me atë që qeveria po bën me teatrin. Ai ka...
Catriona Gray nga Filipinet ka rrëmbyer kurorën e Miss Universit 2018

Catriona Gray nga Filipinet ka rrëmbyer kurorën e Miss Universit 2018

0
Catriona Gray nga Filipinet ka rrëmbyer kurorën e Miss Universit 2018, duke lënë pas kështu garuese nga 93 vende të tjera. 24-vjeçarja filipino-australiane ishte përballë...