Ndahet nga jeta aktori dhe regjisori i mirënjohur Xhevdet Feri

Ndahet nga jeta aktori dhe regjisori i mirënjohur Xhevdet Feri

0
Kinematografia shqiptare humbet një nga aktorët e saj më të mirë. Ndahet nga jeta pas një sëmundje të rëndë aktori dhe regjisori Xhevdet Feri....
Ja mesazhi prekës i aktorit njohur Morgan Freeman

Ja mesazhi prekës i aktorit njohur Morgan Freeman

0
Rrëqeth aktori dhe i jep mesazhin e madh botës: Kam miliona dollarë, por nuk mund ta blej dot shëndetin Aktori i njohur, Morgan Freeman ka...

LAJM I FUNDIT/ Dhunë në familje dhe kanosje, arrestohen 2 persona që ishin shpallur...

0
Gjatë 24-orëve të fundit,Drejtoria Vendore e Policisë Berat ka prangosur dy shtetas,të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale. Inspektorët e policisë së...

“Epsh dhe lakmi” ,vepra e cila pritet te thyeje rekord shikuesish ne teatrin Skampa

0
“Epsh dhe lakmi” ngjitet premiere ne skenën e teatrit Skampa ne datat 10/11/12 ora 18:00. Edhe pse është shkruar në vitin 1925 vepra i...
Filmi "Joker" merr më shumë nominime Çmimet Bafta

Filmi “Joker” merr më shumë nominime Çmimet Bafta

0
Prodhimi kinematografik “Joker” me regji të regjisorit Todd Phillips dhe protagonist aktorin Joaquin Phoenix ka marrë 11 nominime nga akademia britanike e filmit dhe...

Ermali baba për herë të pestë? Ariana fotografohet me barkun e rrumbullakosur

0
Në shtator të vitit që lamë pas, këngëtari Ermal Fejzullahu u bë baba për herë të katërt. Bashkëshortja e tij, Ariana solli në jetë...

Per familjen Nergjoni ne Elbasan ska feste/Nena e kater femijeve lutet vetem te kene...

0
Ndërrimi i viteve për disa familje është një moment i vecante, pasi kremtohet pranë njerëzve të dashur dhe me tavolinat plot,ndërsa për disa të...

Censurohet filmi ‘I vetëm në shtëpi’, televizioni shtetëror kanadez heq pjesën ku shfaqet Trump

0
Televizioni shtetëror kanadez CBC ka hequr nga filmi ‘I vetëm në shtëpi: kam humbur në Nju Jork’, skenën ku shfaqet Donald Trump. Dhe menjëherë...

Gazetari i përvishet Elvanës: Nuk ngeli këngë rome pa përkthyer, ti jepet fund kësaj...

0
Nga Mentor Kikia Këtu po bëhet genocid kulturor, largoni vulgun nga skena e festivalit! Dua ti rikthehem debatit për festivalin e fundit në RTSH. Jo në...

Nga qelia në koncert, si e bindi Aleksandër Gjoka gjyqtarin për ta liruar

0
“Kam dy vjet pa pirë”, kjo ishte deklarata e artistit Aleksandër Gjoka në sallën e gjyqit teksa zhvillohej seanca për masën e sigurisë. Ai u...