medialine.al

Ish anëtari i “One Direction” fitimet e 10 muaj koncerte i dhuruar për bamirësi

0
Këngëtari Harry Styles, ish-anëtari i grupit "One Direction", ka qenë në turne për 10 muaj duke filluar nga shtatori i vitit të kaluar dhe...
Ema Ndoja, aktorja simpatike e fundviteve ’80 rikhehet në atdhe

Ema Ndoja, aktorja simpatike e fundviteve ’80 rikhehet në atdhe

0
Ema Ndoja, aktorja simpatike e fundviteve ’80, është shfaqur në një event në Korçë, duke tërhequr vëmendjen e të gjithë të pranishmëve. Edhe pse luajti...
medialine.al

Vokshi apeloi në Parlamentin Europian ruajtjen e teatrit

0
Parlamenti Europian në Bruksel diskutoi mbi trashëgiminë kulturore në Europë me praninë e autoriteteve më të larta të Bashkimit Europian si kreu i Parlamentit...
Ja kush janë emrat që do të jenë në jurinë shqiptare të Eurosong

Kënga fituese e Eurosong është në akuzë për plagjaturë

0
Autorët e këngës fituese të Eurovisionit “Toy”, të interpretuar nga Netta, janë akuzuar për plagjiaturë. Kompania amerikane “Universal Music Studios” ka thënë se kënga e...

Ija ka ditelindjen: Besi thyen karantinën

0
Në një kohë normale, Ija e Besit do të kishte padyshim një ditëlindje me plot dhurata dhe njerëz, por në situatë pandemie duhet të...

Shperthen keq Zhaku per heqjen nga puna te Liçajt: Mos e humbisni!

0
Zhaku, emri i vërtetë i së cilës është Inida Gjata është një nga artistet më kontraverse të vendit tonë. Me një sërë krijimesh, këngësh, botimesh,...

Italianët vlerësojnë me superlativa performacën e Bushpepës

0
Eugent Bushpepa ngriti në peshë skenën në Festivalin Europian e Këngës, teksa këndoi i 12. Me vokalin e tij të magjishëm, Bushpepa përfaqësoi denjësisht...