Zbulohet emri i princit: Fëmija do të njihet si Hirësia e tij Princi Louis...

0
Princ William dhe Kate Middleton kane zbuluar emrin e pjesëtarit më të ri të familjes mbretërore. Ditën e sotme Kensington Palace e konfirmoi. Ata e...

Ëndërrat dhe interpretimi i tyre, ja disa

0
  Gjithkujt i ka rënë rasti të shohë ëndrra dhe më pas të pyesim veten se çfarë kuptimi kanë. Ne po ju sjellim disa nga...

Ka edhe kështu, danezët duan të mbrojnë në UNESCO lumturinë e tyre

0
Danimarka do t’i kërkojë Agjencisë Kulturore të Kombeve të Bashkuara, UNESCO, të njohë zyrtarisht konceptin e ‘hygge’, mënyra se si danezët e përkufizojnë gjendjen...

Njihuni me listën e pesë shteteve më të mira në botë

0
  Lista i ka përpiluar rezultatet e anketimeve nga 21,000 njerëz anë e mbanë botës të cilët i kishin vlerësuar vendet e tyre bazuar në...

Në Shkoder çelet ekspozitë në kuadër të vitit europian të trashëgimisë

0
“Shkodra – familja, shtëpia, historia ime”, është ekspozita e celur në një shtëpi karakteristike shkodrane, për të treguar se qyeti ia ka dalë të...