Catriona Gray nga Filipinet ka rrëmbyer kurorën e Miss Universit 2018

Catriona Gray nga Filipinet ka rrëmbyer kurorën e Miss Universit 2018

0
Catriona Gray nga Filipinet ka rrëmbyer kurorën e Miss Universit 2018, duke lënë pas kështu garuese nga 93 vende të tjera. 24-vjeçarja filipino-australiane ishte përballë...

Ermali dedikim special për Amin. Ja çfarë shkruan

0
Në këtë të shtunë, fundjavë, ditë me shiu, Ermal Mamaqi i ka dhënë diell kësaj dite të zymtë. Ai ka publikuar një foto së...
Ja mesazhi prekës i aktorit njohur Morgan Freeman

Ja mesazhi prekës i aktorit njohur Morgan Freeman

0
Rrëqeth aktori dhe i jep mesazhin e madh botës: Kam miliona dollarë, por nuk mund ta blej dot shëndetin Aktori i njohur, Morgan Freeman ka...
Frymëzim i pazakontë i stilistit njohur duke realizuar koleksionin me fustane-tortë

Frymëzim i pazakontë i stilistit njohur duke realizuar koleksionin me fustane-tortë

0
  Dizajneri Jeremy Scott duket se kishte në mendje Parisin. Çfarë tërhoqi vëmendjen e të gjithëve qenë fustanet-tortë, që imitonin kremin dhe trëndafilat tipike të...

Censurohet filmi ‘I vetëm në shtëpi’, televizioni shtetëror kanadez heq pjesën ku shfaqet Trump

0
Televizioni shtetëror kanadez CBC ka hequr nga filmi ‘I vetëm në shtëpi: kam humbur në Nju Jork’, skenën ku shfaqet Donald Trump. Dhe menjëherë...
medialine.al

Artistët refuzojnë ftesën Veliajt për një dëgjesë të dytë

0
Artistët refuzojnë ftesën e kryebashkiakut Veliaj për një dëgjesë të dytë, në praninë e arkitektëve. Përkundër të saj, ata i bënë ftesë Veliajt dhe...
lajme aktualiteti

Roza Anagnosti: Sa vjen edhe më shumë më pëlqen vjetërsia e Teatrit Kombëtar

0
Edhe këtë të enjte nuk mungoi protesta e artistëve dhe qytetarëve që janë kundër shembjes së Teatri Kombëtar dhe atij Eksperimental. Ata kanë vijuar...

Festivali i Kanës këtë vit do të ketë edhe një regjizor kosovar

0
Këtë vit në festivalin e filmit të Kanës do të jetë dhe një regjisor kosovar. Bëhet fjalë për regjisorin Fisnik Maxhuni. Ndodhemi në Iranin verior....

Arilena Ara ‘rrëmben’ trofeun e Festivalit te RTSH

0
“Shaj” e kënduar nga Arilena Ara është shpallur kënga fituese e Festivalit të 58 të Këngës në RTSH, këngë e cila do të...
Ema Ndoja, aktorja simpatike e fundviteve ’80 rikhehet në atdhe

Ema Ndoja, aktorja simpatike e fundviteve ’80 rikhehet në atdhe

0
Ema Ndoja, aktorja simpatike e fundviteve ’80, është shfaqur në një event në Korçë, duke tërhequr vëmendjen e të gjithë të pranishmëve. Edhe pse luajti...