Ja kush është këngëtarja shqiptare që do e shohim në serialet turqe

Këngëtarja Morena Taraku, sapo ka publikuar këngën e saj më të re “Femnat”. Me sa duket, Morena nuk ka ndërmend të ndalet ajo do...
Deputeti i PS-s pranon kërkesat e PD-s pas shuplakës nga BE

“Babë e bir” tek “Njerëz dhe Fate” dhe dyzimi i personalitetit tek çështja e...

Robert Ndrenika dhe Arben Derhemi kanë votuar kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, por edhe pro. Firma të hedhura në kohë të ndryshme, që krijojnë...
Gjon Muharremaj i riu shqiptar që arrin në gjysëmfinalen e ‘The Voice’ në Francë

Gjon Muharremaj i riu shqiptar që arrin në gjysëmfinalen e ‘The Voice’ në...

Gjon Muharremaj është një i ri shqiptar që po triumfon në ‘The Voice’ në Francë. Performanca e tij në edicionet e fshehura ka mahnitur jurinë...

‘Kur do martohesh?’/ Nëna sikletos këngëtaren shqiptare në mes të emisionit

E ftuar në "Ftesë në 5", ishte këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Ëngjëllusha Salihu, vajza e Shyhrete Behlulit. Ëngjëllusha foli si rrallëherë për jetën...
Mr. Bean nuk do të realizohet më, lajmin e ka dhëne vetë aktori

Mr. Bean nuk do të realizohet më, lajmin e ka dhëne vetë aktori

Skenave komike që Mr. Bean ka ofruar për më shumë se dy dekada, tashmë i ka ardhur fundi. Aktori Rowan Atkinson ka qënë ai...

Sonte nis Eurovision dhe zbulohet e sata do jetë performanca e Shqipërisë

Sonte në mbrëmje do të jetë nata e parë e festivalit “Eurovizion Song Contest 2019” që organizohet në Telaviv. Ky festival zhvillohet në tre ditë....

Prapaskena e çiftit të ri të showbizz-it, Seldi Qalliu nis histori të re me...

Seldi Qalliu përflitet sërish për jetën e tij private dhe kësaj here për një histori të re me një ishlojtare të “Big Brother”,...
Catriona Gray nga Filipinet ka rrëmbyer kurorën e Miss Universit 2018

Catriona Gray nga Filipinet ka rrëmbyer kurorën e Miss Universit 2018

Catriona Gray nga Filipinet ka rrëmbyer kurorën e Miss Universit 2018, duke lënë pas kështu garuese nga 93 vende të tjera. 24-vjeçarja filipino-australiane ishte përballë...

“New York Times” i dedikon shkrim special këngëtares shqiptare

Në një artikull “New York Times” u dedikoi hapësirë disa prej artistëve të rinj nëpër botë. Një prej këtyre 15 këtyre artistëve ishte edhe...

Eleni Fureira “Fuego” kundër të gjithëve, pas kritikave

Këngëtarja me origjinë shqiptare në Greqi, Eleni Foureira ka folur për herë të parë pas Eurovisionit, ku zuri vendin e dytë. Në një intervistë për...