Ja mesazhi prekës i aktorit njohur Morgan Freeman

Ja mesazhi prekës i aktorit njohur Morgan Freeman

Rrëqeth aktori dhe i jep mesazhin e madh botës: Kam miliona dollarë, por nuk mund ta blej dot shëndetin Aktori i njohur, Morgan Freeman ka...

Arilena Ara thyen heshtjen dhe flet per here te pare pas fitores së bujshme

Arilena Ara triumfoi mbrëmjen e të dielës në “Festivalin e Këngës në RTSH” dhe vitin që vjen do na përfaqësojë në Eurovision me këngën...

Per familjen Nergjoni ne Elbasan ska feste/Nena e kater femijeve lutet vetem te kene...

Ndërrimi i viteve për disa familje është një moment i vecante, pasi kremtohet pranë njerëzve të dashur dhe me tavolinat plot,ndërsa për disa të...
Ndahet nga jeta aktori dhe regjisori i mirënjohur Xhevdet Feri

Ndahet nga jeta aktori dhe regjisori i mirënjohur Xhevdet Feri

Kinematografia shqiptare humbet një nga aktorët e saj më të mirë. Ndahet nga jeta pas një sëmundje të rëndë aktori dhe regjisori Xhevdet Feri....
Mr. Bean nuk do të realizohet më, lajmin e ka dhëne vetë aktori

Mr. Bean nuk do të realizohet më, lajmin e ka dhëne vetë aktori

Skenave komike që Mr. Bean ka ofruar për më shumë se dy dekada, tashmë i ka ardhur fundi. Aktori Rowan Atkinson ka qënë ai...
Performanca live e Elvana Gjatës zhgënjen publikun

Performanca live e Elvana Gjatës zhgënjen publikun

Këngëtarja Elvana Gjata prej kohësh është përfolur në media si fituesja e Festivalit të Këngës 2019 në RTSH, i cili këtë vit është organizuar...

Prapaskena e çiftit të ri të showbizz-it, Seldi Qalliu nis histori të re me...

Seldi Qalliu përflitet sërish për jetën e tij private dhe kësaj here për një histori të re me një ishlojtare të “Big Brother”,...

Sqarohet Kujtim Gjuzi: Kam gjetur dashuri të re, por nuk kam tradhëtuar njeri

Pas ndarjes nga bashkërshortja e tij në shkurt të këtij viti, deputeti i Partisë Konservatore, KujtimGjuzi, në një shkrim në rrjetet sociale bënte me...

Eurovision: Jonida Maliqi ndan me ndjekësit pamje nga Jeruzalemi

Jonida Maliqi ndodhet tashmë në Izrael pasi në vetëm pak ditë ajo do të përfaqësojë Shqipërinë në festivalin e ‘Eurovision 2019’, me këngën fituese...
E shtuna e kobshme në Kosovë e mbushur me vrasje dhe vetëvrasje

Biblioteka Kombëtare e Kosovës pjesë e një artikulli të prestigjozes New York Times

Ekspozita “Toward a Concrete Utopia: Yugoslavian architecture 1948-1980” (Drejt një Utopie Betoni: Arkitektura në Jugosllavi 1948-1980) në Muzeun e Artit Modern në New York...