Dua Lipa “rrëmben” një tjetër çmim të rëndësishëm

0
Eshtë mbajtur ceremonia e ndarjes së çmimeve “Global”, ku vlerësimet në muzikë bëhen nga suksesi i këngëve në radio. Në listën e triumfuesve nuk...
Një këngëtar shqiptar do të përfaqêsojë Zvicrën në Eurovision

Një këngëtar shqiptar do të përfaqêsojë Zvicrën në Eurovision

0
  Ndodh për të parën herë që Zvicra do të përfaqësohet në Eurosong nga një këngëtar me prejardhje shqiptare. Prej më shumë se një dekade, Zvicra...
Aurela Gaçe rikthehet me një album pas 8 vitesh

Aurela Gaçe rikthehet me një album pas 8 vitesh

0
Aurela Gaçe rikthehet me një album pas 8 vitesh! Këngëtarja Aurela Gace viteve të fundit ka qenë mjaft aktive me koncerte, festival e këngë...
Frymëzim i pazakontë i stilistit njohur duke realizuar koleksionin me fustane-tortë

Frymëzim i pazakontë i stilistit njohur duke realizuar koleksionin me fustane-tortë

0
  Dizajneri Jeremy Scott duket se kishte në mendje Parisin. Çfarë tërhoqi vëmendjen e të gjithëve qenë fustanet-tortë, që imitonin kremin dhe trëndafilat tipike të...

“Vendosa buzëkuq në varrimin e vjehrres për ta respektuar”, Iris Luarasi sqaron arsyet

0
Pedagogia e njohur, Iris Luarasi ishte e ftuar pasditen e sotme tek “Rudina”, ku ka treguar detaje nga jeta e saj profesionale dhe private....

Julian Deda tregon për herë të parë si u pajtua me Gentian Zenelajn

0
Gentian Zenelaj dhe Julian Deda i kanë dhënë fund debatit të tyre. Për një kohë të gjatë ata nuk folën me njëri-tjetrin dhe shkak u...
Bred Pit rrëmben Oskarin e parë si aktor joprotagonist

Bred Pit rrëmben Oskarin e parë si aktor joprotagonist

0
Oscars 2020, Bred Pit rrëmben Oskarin e parë si aktor joprotagonist Aktori Bred Pit mori sonte Oskarin e parë si aktor, në ceremoninë e ndarjes...

Çmimet BAFTA: Triumfon me 7 çmime filmi “1917”

0
Ceremonia këtë radhë u kthye padyshim në mbrëmjen e 1917; filmi me regji të Sam Mendes rrëmbeu 7 çmime, përfshirë atë të filmit më...
arilena

Ja e sata do të këndojë Arilena në Eurosong

0
Këngëtarja Arilena Ara do të përfaqësojë Shqipërinë me këngën “Shaj” në edicionin e këtij viti në “Eurovision”. Mësohet se në Roterdam është hedhur shorti, ku...
18-vjeçarja "gllabëron" të gjitha çmimet ‘Grammy Awards’

18-vjeçarja “gllabëron” të gjitha çmimet ‘Grammy Awards’

0
Billie Eilish ka arritur të rrëmbejë çmimet në të gjitha kategoritë kryesore në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve për më të mirët e vitit...