Shkrimtari Erebara ironizon ndaj Lali Erit për çmimin e pishave

Shkrimtari Erebara ironizon ndaj Lali Erit për çmimin e pishave

Një investigim i BIRN, zbuloi se Bashkia e Tiranës ka dhënë 5500 euro për një pishë, të cilat janë mbjellë anash autostradës. Për këtë...
Vetëvendosja del me deklaratën e parë kundra qeverisë së Ramës

Vetëvendosja del me deklaratën e parë kundra qeverisë së Ramës

Pushteti në Republikën e Shqipërisë ka abuzuar me mandatin e dhënë nga qytetarët. Rritjes së varfërisë dhe pabarazisë i është përgjigjur me arrogancë e...
Bllokohet karburanti i ish kandidatit për deputet të PD-së në Elbasan

Bllokohet karburanti i ish kandidatit për deputet të PD-së në Elbasan

Dega e Partia Demokratike në Elbasan ka denoncuar presionin që sipas saj po përdor qeveria ndaj qytetarëve dhe biznesmenëve që mbështesin opozitën. Sipas saj...
Protesta e djeshme e opozitës e përmbledhur në disa foto

Protesta e djeshme e opozitës e përmbledhur në disa foto

Ditën e djeshme opozita e bashkuar mbajti protestën e rradhës dhe të 7-tën kombëtare nga vendimi për djegien e mandateve. Ne po ju sjellim disa...
Presidenti i Dhomës Britanike: Kur protestat zgjatin pafund duhet riparë qeveria

Presidenti i Dhomës Britanike: Kur protestat zgjatin pafund duhet riparë qeveria

Presidenti i Dhomës Britanike, Zenel Hoxha ishte i ftuar në studion e ljameve të Fax News ku foli për ndikimin qe ka në ekonominë...
14.5 ton “Birrë Paulaner” janë bllokuar nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit

14.5 ton “Birrë Paulaner” janë bllokuar nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit

14.5 ton “Birrë Paulaner” janë bllokuar nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit. Sasia e birrës nuk kishte dokumentacionin e duhur shoqërues. AKU bën me dije...
Basha jep përgjigje Ramës: Duhet të ikësh sepse nuk do ketë pakt kulisash

Basha i jep përgjigjen e prerë Ramës pas letrës së pestë publike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas letrës së pestë të kryeministrit Edi Rama. Basha shkruan në “Facebook” se nuk do të ketë...
EPISODI I 5-TË: Rama dërgon letrën e rradhës Lulzim Bashës

EPISODI I 5-TË: Rama dërgon letrën e rradhës Lulzim Bashës

Kryeministri Edi Rama i ka dërguar një tjetër letër publike Lulzim Bashës. Në letrën e pestë, Rama i jep një mesazh Bashës, duke i thënë...
PARADOKSI: Gjinushi i Shkencave ka 27 vite pa botuar një botim shkencor

PARADOKSI: Gjinushi i Shkencave ka 27 vite pa botuar një botim shkencor

Zgjedhja e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave u shoqërua me kundërshtime në mesin e akademikëve. Kundër tij u pozicionua akademiku, Artan...
DW: Protestë paqësore ku mbizotëronin flamujt e BE, SHBA dhe Gjermanisë

DW: Protestë paqësore ku mbizotëronin flamujt e BE, SHBA dhe Gjermanisë

Në Tiranë protesta e 6-të kombëtare kundër qeverisë të shtunën ( 25.05) u mbyll paqësisht, pa dhunë e sulme ndaj institucioneve si dy javë...