8 C
Tirana
E enjte, Dhjetor 5, 2019

Zirkon Disha: Rama ka frike nga shqiptaret

Rama ka frikë nga shqiptarët’, kështu deklaroi aktivisti Zirkon Disha, i ftuar në studion e lajmeve të Syri.net. I pyetur nga moderatori Alen Xhelili, rreth...

PD mbledh grupin parlamentar per te nisur protestat

Partia Demokratike ka mbledhur grupin parlamentar pasditen e sotme, pas protestës së tre ditëve më parë në Rrugën e Kombit, dhe arrestimit të prostestuesve...

Çfare interesash ka Nikolin Jaka qe del kundër protestës ne kukës?

Ditën e sotme kreu i Dhomës së Tregtisë, Nikolin Jaka doli në një konferencë për mediat, ku ka hedhur akuza të forta ndaj protestuesve...

Malësorët nuk janë vandalë zoti Kryeministër!

Nënkryetari i LSI-së Luan Rama përmes një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka sulmuar kryeministrin Edi Rama lidhur me cilësimin e protestuesve...

Nje komb, dy shtete dhe dy vizione drejtimi te ndryshme

Zhvillimet më të fundit në Shqipëri, protesta për tarifën në Rrugën e Kombit po ndiqet me mjaft interes edhe në Kosovë. Në fakt, shqiptarët...

Sepse kukesi na beri nder dhe na hapi sytë ndaj oligarkëve

Sot gjithë paria ekonomike e vendit filloi një sulm frontal ndaj banorëve të Kukësit, duke përdorur të njëjtin fjalor si dhe Zv.Kryeministri e duke...

Vasili- Rames: Kujt do t`ja vjelesh taksën?

3652 bisnese mbyllen, qeveria mbjell mjerim. Mijra bisnese mbyllen akoma pa filluar aplikimi i TVSH per biznesin e vogel. 3652 biznese mbyllen brenda tre mujorit janar-mars. Qeveria...

Basha paralajmeron Ramen, se ajo qe nisi ne Kukes nuk ka per tu ndalur

Sot u zhvillua ceremonia e përkujtimit të 2 Prillit të vitit 1991 në Shkodër. I pranishëm në këtë ceremoni ishte edhe kreu i Partisë...

Te gjitha rruget kryesore do te jene me pagese

Strategjia për taksimin e rrugëve në Shqipëri parashikon bërjen e kalimit me pagesë thuajse në të gjitha akset kryesore të vendit. Drafti i përgatitur nga...

Kreu i opozites Lulzim Basha ne deklarate per mediat

Kreu i opozites Lulzim Basha ka dale në një deklarate per mediat duke i bere thirrje se pari Edi Rames te leje te lire...
- Advertisement -