Ngjarje e rëndë në ku ka mbetur një i vrarë dhe dy persona të plagosur

NGJARJE E RËNDË: 40- vjeçari lyhet me benzinë dhe më pas djeg veten

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Ishull Lezhë pas një 40-vjeçar është spërkatur me benzinë dhe më pas i ka vënë flakën vetes. Burime...
Dallaveret e qeverisë shqiptare për tregtinë me Kosovën rrezikojn vendosje tarife si me Serbinë

Dallaveret e qeverisë shqiptare për tregtinë me Kosovën rrezikojn vendosje tarife si me Serbinë

0
Shqipëria dhe Kosova mbyllen dje një takim për lehtësimin e tregtisë, por duket se në vend të lehtësimit një luftë e re tregtare dhe...
Euro kap nivelin më të ulët në 11 vite

Edhe sot kursi i këmbimit të euros vazhdon pikiatën

0
Monedha e përbashkët nuk po ndal rënien në tregun vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 122.4...
Studentët protestues kanë shpalosur kërkesat e tyre me megafon

Studentët protestues kanë shpalosur kërkesat e tyre me megafon

0
Studentët protestues kanë shpalosur kërkesat e tyre me megafon përpara Ministrisë së Arsimit, duke filluar nga kërkesa për rrëzimin e ligjit të Arsimit të...
Thirrja e studentëve: E duam Shqipërisë si gjithë Europa

Thirrja e studentëve: E duam Shqipërisë si gjithë Europa

0
Studentë edhe pse jo të shumtë në numër, po mbahet protesta e studentëve. Ata janë të revoltuar pasi sipas tyre qeveria nuk ka bërë...

Protesta e studentëve: Thyhen xhamat e ministrisë arsimit

0
Studentët janë të pakënaqur ndaj ministrisë dhe qeverisë. Ata i kanë paraqitur një pakt me 14 kërkesa për tu plotësuar nga ana e qeverisë. Ndërkohë...
Protesta e studentëve: Studentët ndezin zjarr para ministrisë

Protesta e studentëve: Studentët ndezin zjarr para ministrisë

0
Protesta e studentëve: Studentët ndezin zjarr para ministrisë. Ka rifilluar protesta e studentëve. Studentët po protestojnë sërish pasi "Pakti për Universitetin" nuk u mbajt dhe...
Basha mirëpret dhe hap derën e dialogut me ndërkombëtarët

Basha përkujton 35 vjetorin e revoltës së Qafë Barit dhe jep mesazhin e rëndësishëm

0
Kreu i opozitës Lulzim Basha ka kujtuar ditën e sotme revoltën e Qafë Barit kundër diktaturës enveriste. Me një në faqen e tij në Facebook,...

Studentët i japin 24 orë kohë qeverisê për plotësimin e 14 pikave

0
Mesditën e sotme studentët do t’iu rikthehen protestave të tyre, të mbyllura në mënyrë jo të suksesshme në muajin Shkurt të këtij viti. Të gjendur...
Protesta e studentëve: Në Korçë kanë filluar presionet e para

Protesta e studentëve: Në Korçë kanë filluar presionet e para

0
Studentit e universitetit “Fan S. Noli” i janë bashkuar protestës kombëtare të studentëve. Studentët kanë bojkotuar mësimin duke u grumbulluar tek Korpusi Universitar. Një pjesë...