Shpërthimi në bllok: Rritet në 4 numri i personave të plagosur

Shpërthimi në bllok: Rritet në 4 numri i personave të plagosur

0
Katër persona kanë mbetur të plagosur nga shpërthimi në bllok mesditën e sotme. Ngjarja ka ndodhur në një prej dyqaneve që organizojnë aktivitete festive. Sipas dyshimeve...
Rama ankohet pafundësisht për sistemin e drejtuar nga vetë ai

Rama ankohet pafundësisht për sistemin e drejtuar nga vetë ai

0
Në një takim që po zhvillohet në këto momente në sallën e hartave në kryeministri, Rama është treguar shumë i ashpër me drejtorinë e...
Si ta dallojmë në kushte shtëpie nëse shalqini ka përmbajtje të lartë të nitrateve

Si ta dallojmë në kushte shtëpie nëse shalqini ka përmbajtje të lartë të nitrateve

0
Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti ka reaguar për denoncimet e fundit në media për sasinë e lartë të nitratit tek pjepri. Ai thotë se qytetarët...
Kthehet në telenovelë pa fund seanca gjyqësore për grupin “Shullazi”

Kthehet në telenovelë pa fund seanca gjyqësore për grupin “Shullazi”

0
Shtyhet për të disatën herë seanca gjyqësore për grupin “Shullazi” në Gjykatën për Krime të Rënda. Shkak është bërë mungesa e avokatëve kryesisht të...
Vendi është në krizë totale ndërsa Rama merret me LSI-në

Rama flet për ndryshimet në qeveri: Janë fantazi të temperaturave të larta

0
Kryeministri Edi Rama ka pasur një komunikim me gazetarët pas daljes nga mbledhja e Kryesisë së PS-së, ku u caktua dhe mbledhja e ardhshme...
Vendi është në krizë totale ndërsa Rama merret me LSI-në

Vendi është në krizë totale ndërsa Rama merret me LSI-në

0
Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama gjatë komunikimit me gazetarët pas përfundimit të mbledhjes me kryesinë është pyetur nga gazetarët lidhur me deklaratat e...
Diplomati Nesho: Rama është pjesë e planit për ndarjen e Kosovës nga dyshja Thaçi-Vuçiç

Diplomati Nesho: Rama është pjesë e planit për ndarjen e Kosovës nga dyshja Thaçi-Vuçiç

0
Ne jemi shtet sovran dhe e kemi gabim që presim dhe funksionojmë me mesazhet e ambasadave. Ato shërbejnë si institucione që mundësojnë bashkëpunimin midis...
Me ndërhyrjen e FNSH-së nis shembja e 4 ndërtesave tek Unaza e Re

Me ndërhyrjen e FNSH-së nis shembja e 4 ndërtesave tek Unaza e Re

0
Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, Forcat “Shqiponja” dhe Forca e Rendit kanë mbërritur në mëngjes në zonën e Unazës së re, teksa vijon aksioni...
Dalin detaje të asaj çfarë ndodhi të dielën në Kanionin e Holtës

Dalin detaje të asaj çfarë ndodhi të dielën në Kanionin e Holtës

0
E diela që lamë pas ishte një ditë tragjike në Kanionin e Holtës, ku humbi jetën 25-vjeçarja Desantila Sallaku, dhe u shpëtuan në minutat...
Astiri është në shtetrrethim pas sinjalizimeve për prishje të banesave

Astiri është në shtetrrethim pas sinjalizimeve për prishje të banesave

0
Që prej orëve të mbrëmjes së djeshme banorët e Astirit kanë dalë në rrugë, për shkak se kishte sinjalizime për një aksion të prishjes...