lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Humb jetën 28-vjeçari, dyshohet nga gripi

Një 28-vjeçar është gjetur i pajetë në Përrenjas ndërkohë dy ditë më parë ishte paraqitur në Spitalin e Librazhdit për të marrë ndihmë mjekësore. Ende...

Lëvizje në drejtorinë e Tatimeve në Elbasan, kush është pedagogu që u vendos në...

-Indrit Karaj është kreu i ri i Drejtorisë Rajonale Tatimore për Qarkun e Elbasanit.Karaj u emërua në këtë detyrë në zbatim të ligjit "Për...
Operacioni Forca e Ligjit ka kërkuar deklarim pasuror për Lulzim Berishën dhe fisin Çapja

Deklarata e Lulzim Berishës: Sna ka ardhur asgjë nga OLF

Pak orë pasi OFL i kërkoi që të bënte deklarim pasuror, Lulzim Berisha ka reaguar përmes avokatit të tij Detar Hysi, i cili thotë...

Kryemadhi zhvillon takime me komunitetin shqiptar në New York

Në vazhdën e vizitës në SHBA, zhvillova një takim me anëtarë të komunitetit shqiptar në New York. Në takim ishin të pranishëm mbi 300 anëtarë...
Rudina Hajdari: Partitë politike në vend janë kthyer në një grup miliarderësh

Rudina Hajdari: Partitë politike në vend janë kthyer në një grup miliarderësh

Gjatë mbledhjes së Këshillit Kombëtar Europian ditën e sotme, kryetarja e tij Rudina Hajdari akuzoi partitë politike në vend se janë kthyer në grupe...
Dalin rezultatet paraprake të ekspertizës për vdekjen e 44-vjeçarit Andon Mëhillaj

Dalin rezultatet paraprake të ekspertizës për vdekjen e 44-vjeçarit Andon Mëhillaj

Dalin rezultatet paraprake të ekspertizës për vdekjen e 44-vjeçarit Andon Mëhillaj i dënuar me burg përjetë. Mëhillaj u gjet i vdekur në burgun e...
Metës i ikën dashuria: Votimet njëpartiake të 30 qershorit cënuan rëndë demokracinë

Metës i ikën dashuria: Votimet njëpartiake të 30 qershorit cënuan rëndë demokracinë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në takim delegacionin e nivelit të lartë të Kongresit të Autoriteteve Lokale dhe Rajonale të Këshillit të...
Deklarata e Boçit: Rama – Veliaj po grabisin tokën publike te Kopshti Botanik

Ish-deputeti i PD-së flet për filmin e Ermalit: I LOVE SHQIPËRIA

Film-gallata “I love Tropoja” ka ndezur një varg polemikash artistike për vlerat dhe mesazhet që transmeton, për shkak të shumë simbolikave, konteksteve dhe interpretimeve,...
Gjykataa në Elbasan vendos burg pa afat për autorin e përplasjes së efektivit

Momenti i shoqerimit te 27 vjecarit qe sfidoi policine

Me një fytyrë ku i dallohej bezdia, Media Line News ka siguruar momentin e shoqërimit të 27 vjeçarit Almiron Shehu, i cili...
Operacioni Forca e Ligjit ka kërkuar deklarim pasuror për Lulzim Berishën dhe fisin Çapja

Operacioni Forca e Ligjit ka kërkuar deklarim pasuror për Lulzim Berishën dhe fisin Çapja

Operacioni Forca e Ligjit ka kërkuar deklarim pasuror për Lulzim Berishën, i cili njihet ndryshe dhe si kreu i Bandës së Durrësit, dhe që...