12 C
Tirana
E mërkurë, 29 Janar, 2020
Faktet se si dyshja Rama- Cakaj po manipulojnë me raportin e DASH

Faktet se si dyshja Rama- Cakaj po manipulojnë me raportin e DASH

Disa media të opozitës i kushtuan shumë vëmendje këtë të shtunë, fjalive haluçinante dhe të pakuptimta të shefit të komanduar të diplomacisë shqiptare, Gent...

Një zjarr ka përfshirë kodrat e fshatit Peshkëpi në Vlorë

Një zjarr ka përfshirë kodrat e fshatit Peshkëpi në Vlorë. Zjarri ka rënë në disa kodra me ullinj. Flakët po favorizohen edhe nga era e...
Përplasje mes banorëve dhe punonjësve të shtetit pasi zyrtari i thyen telefonin

Përplasje mes banorëve dhe punonjësve të shtetit pasi zyrtari i thyen telefonin

Takimi i ministres Belinda Ballku me banorët e Dibrës, që kundërshtojnë ndërtimin e dy hidrocentraleve në lumin Urakë në zonën e Kurbneshit është zhvilluar...
Artan Hoxha ngre alarmin për vrasjet midis bandave

Artan Hoxha ngre alarmin për vrasjet midis bandave

Gazetari investigativ Artan Hoxha jep alarmin se ngjarjet kriminale të ditëve të fundit në Shkodër nuk lidhen më me luftën e bandave për pushtet. Hoxha...
Erion Kristo akuzon pedagogët për favoret seksuale që i kërkojnë studentëve

Erion Kristo akuzon pedagogët për favoret seksuale që i kërkojnë studentëve

Pedagogu Erion Kristo ka akuzuar hapur kolegët e tij se kërkojnë favore seksuale nga studentet. “Unë e kam të ndaluar të ngacmoj studente sepse kam...
PD padit ministrin Lleshaj për shpërdorim detyre gjatë protestës

Foli ministri Lleshaj dhe krimi mori “dhenë”

etëm dy javë pas deklaratës së ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, “për një Shkodër të lirë nga krimi”, kryeqendra e veriut është goditur sërish...
HETIMET: Ngjarja e Shkodrës është një përplasje bandash

HETIMET: Ngjarja e Shkodrës është një përplasje bandash

Dy persona kanë mbetur të vdekur në lagjen Kiras në Shkodër. Viktimat janë Astrit Bilali dhe Ibrahim Bilali. Burime bëjnë me dije se atentati është...
Mëngjesi i ditës nesërme do ti çojë akrepat e orës 60 minuta para

Mëngjesi i ditës nesërme do ti çojë akrepat e orës 60 minuta para

Deri në 2021, kur vendet e Bashkimit Europian të zgjedhin orën që mund të aplikojnë për vendin e tyre, ndërrimi i saj do të...

ZIEN VLORA: Shpërthimet e tritolit dhe djegiet e makinave janë të përnatshme

Një tjetër shpërthim me tritol ka tronditur qytetin bregdetar të Vlorës, që në orët e para të mëngjesit. Sipas policisë lokale ngjarja ka ndodhur në...

Bylykbashi- Ramës: Kur je artist mos na bëj si jurist

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me qytetarët e Durrësit në kuadër të turit “Bashkia që Duam”. Në fjalën e tij, Rama ka ironizuar ish-deputetin...
- Advertisement -