UEFA nis hetim ndaj gjestit të lojtarëve turq

UEFA nis hetim ndaj gjestit të lojtarëve turq

0
Në fillim ndaj Shqipërisë dhe më pas në takimin ndaj Francës. Festimi i lojtarëve turq, që ndëronin ushtarakët e tyre në luftën kundër kurdëve...
Në Elbasan banorët e fshatit Hajdaran kanë 3 ditë pa ujë në rubinetat e tyre

Vidhet gjatë natës banesa e biznesmenit nga Elbasani

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në Elbasan në lagjen ‘5 Maji’ në familjen e shtetasit Shaqo Karafili. Persona ende të paidentifikuar kanë hyrë...
VV dhe LDK akoma kanë divergjenca rreth qeverisë së re

VV dhe LDK akoma kanë divergjenca rreth qeverisë së re

0
Lëvizja Vetëvendosja dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë dallime sa i përket ministrive që ato do të marrin në drejtim. LDK-ja ajo, e cila refuzon...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

LAJM I FUNDIT/Grabitet nje banese ne lagjen 5 Maji,grabitesit marrin leke dhe florinje

0
Nje banese mesohet se eshte grabitur ne lagjen 5 maji ne Elbasan. Paraprakisht dyshohet se grabitesit kane marre rreth 2 milion leke te...

Conte kritika Ramës: Shqipëria nuk i ka shfrytëzuar potencialet ekonomike

0
Në konferencën për shtyp, Giseppe Conte dhe Edi Rama pjesën më të madhe ia kushtuan procesit kyç në të cilin ndodhet vendi ynë sa...
KE rekomandon sërish hapjen e negociatave por vendimi mbetet i Parlamentit Europian

Hapja e negociatave: Deklarata e Hahn nuk le vend për optimizëm

0
Këshilli i Bashkimit Evropian nuk ka arritur në një vendim të unifikuar për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Ministrja finlandeze për...

VIDEO / Aksident me disa persona ne Elbasan

0
Katër persona mbetën të plagosur në një aksident rrugor gjatë pasdites së sotme në Elbasan. Te kater personat fatmiresisht jane jashte rrezikut per jeten.Media...
Ministri italian nuk kërkon ndarje të shqipërisë në procesin e integrimit

Ministri italian nuk kërkon ndarje të shqipërisë në procesin e integrimit

0
Ministri i Italisë për Çështjet Evropiane, Vincendo Amendola, ka deklaruar se Italia është pro hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Deklarata...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Aksident i rëndë rrugor me disa persona të plagosur

0
Katër persona mbetën të plagosur në një aksident rrugor gjatë pasdites së sotme në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Metalurgji, ku një mjet...
Aksidenti i trefishte: Në të njejtin vend edhe më parë ka pasur aksidente të rënda

Perplasen dy makina: Aksidentohen 4 persona

0
Aksident automobilistik me pasojë plagosjen e 4 shtetasve në aksin Elbasan-Metalurgji. Ngjarja ndodhi rreth orës 25.30. Një mjet tip “Benz” me drejtues shtetasin A.Sh., banues...