15 C
Tirana
E premte, Dhjetor 6, 2019
85 organizata i drejtohen me peticion Presidentit të Këshillit Europian për çështjen e negociatave

85 organizata i drejtohen me peticion Presidentit të Këshillit Europian për çështjen e negociatave

Në adresë të Presidentit të Këshillit Europian, Donald Tusk ka mbërritur një peticion I firmosur nga 85 organizata të Shoqërisë Civile në Ballkanin Perëndimor...
Nishani- Veliajt: Je një rrugaç i pashkollë

Nishani- Veliajt: Je një rrugaç i pashkollë

Ish-Presidenti Bujar Nishani i është përgjigjur ashpër kryebashkiakut Erion Veliaj, pasi ky i fundit i përmendi të birin gjatë një interviste televizive. Ditën e djeshme,...
Lubonja "shpërthen" ndaj partive të vogla

Lubonja “shpërthen” ndaj partive të vogla

Analisti Fatos Lubonja, ka komentuar partinë e re të krijuar nga Astrit Patozi. Lubonja tha se Patozi nuk lufton kundër oligarkëve dhe problemeve të...
43 media prestigjoze ndërkombëtare i bëjnë jehonë protestës opozitare

43 media prestigjoze ndërkombëtare i bëjnë jehonë protestës opozitare

Mediat dhe gazetat më prestigjoze në mbarë botën i kanë bërë jehonë protestës së djeshme të opozitës ku mijëra qytetarë bllokuan aksit kryesore rrogore...
Rama jep porositë e fundit ndaj deputetëve për zgjedhjet lokale

SHKODËR: Rama prezanton kandidatët ndërsa qytetarët do ta presin me protesta

Kryeministri Edi Rama do zhvillojë sot një takim me strukturat e PS-së në Shkodër dhe Koplik. Gjithashtu pritet që Rama të prezantojë edhe kandidatët...

GRABITJA E RINASIT: Zbulohen edhe dy makinat e tjera të përdorura

Kanë dalë fotot e automjeteve që u përdorën në grabitjen e parave në pistën e aeroportit të Rinasit më 30 Qershor 2016. Persona të...
medialine,al horoskopi shqip

Zbuloni çfarê ka rezervuar fati për ditën e sotme

Dashi Yjet do të kenë ndikim mjaft të favorshëm për të lindurit e kësaj shenje, ku parashikohen një sërë mundësish në sferën profesionale dhe atë...

VLORË: Zbulohen detaje dhe letra që la 31-vjeçari

Një person u hodh nga kati i tetë i një pallati në Vlorë, duke humbur jetën në mënyrë tragjike pasditen e sotme. Personi, emri i...

VLORË: I riu vetëvritet duke u hedhur nga pallati

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Vlorës, pasi një i ri është hedhur nga lartësia e një pallati e për rrjedhojë...

Raportuesi i KE për Shqipërinë i jep “shuplakë” qeverisë

Raportuesi për Shqipërinë në Komisionin e Jashtëm të Bundestagut gjerman, Christian Schmidt ndodhet për vizitë në Tiranë për tu takuar me kryetarin e Partisë...
- Advertisement -