Shmangia e infektimeve: NASA gjen zgjidhjen se si të mbajmë duart larg fytyrës

Shmangia e infektimeve: NASA gjen zgjidhjen se si të mbajmë duart larg fytyrës

Mbajtja e duarve larg fytyrës këshillohet nga mjekët, si diçka e domosdoshme për t’u mbrojtur nga infektimi me Covid-19. Por ky nuk është një...
Deklarata e ministrisë: 10 pacientë në terapi intensive dhe 2 të intubuar

Deklarata e ministrisë: 10 pacientë në terapi intensive dhe 2 të intubuar

Ministria e Shëndetësisë tha sot se ka vijuar të ketë shtrime të reja në spital me simptoma të rënduara si pasojë e Covid-19, dhe...
Florian Binaj njofton mospjesmarrjen në turin veror të "Portokallisë"

Florian Binaj kalon me sukses izolimin si pasojë e Koronavirus

Dy ditë më parë aktori i njohur Florian Binaj ka njoftuar përmes një postimi në “Instastory” se është shëruar nga koronavirusi dhe izolimi i...
Situata e Covid: 45 raste të reja dhe 2 viktima

Situata e Covid: 45 raste të reja dhe 2 viktima

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se edhe dy persona të tjerë kanë ndërruar jetë nga koronavirusi, ndërsa janë konfirmuar edhe 45 raste...
Ngjarje e rëndë: Vdesin tragjikisht dy shtetas shqiptarë në Itali

Bie në kontakt me rrymën elektrike, ndërron jetë 53-vjeçarja

Një 53-vjeçare ka humbur jetën në Kukës për shkak se ka rënë në kontakt me rrymën elektrike. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Kolsh,...
Solidarizimi: Një grup sipërmarrësish kosovarë dhurojnë para për Rajonin e Venetos

Solidarizimi: Një grup sipërmarrësish kosovarë dhurojnë para për Rajonin e Venetos

Një grup sipërmarrësish kosovarë e shqiptarë i kanë dhuruar 11 mijë euro rajonit të Venetos në Itali si gjest solidariteti e ndihme që ky...
Kryetarja e Komitetit Ekspertëve, Mira Rakacolli: Shifrat ishin të pritshme dhe nuk ka kthim pas

Mira Rakacolli: Shifrat janë përtej parashikimeve por janë të kontrollueshme

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli tha për në Euronews Albania se humbja e doktor Arjan Pushit ishte një lajm shumë i trishtë për komunitetin,...
Basha reagon në lidhje me vendimin e Gjykatës së Tiranës

Basha uron drejtorin e ri të Zërit Amerikës, Elez Biberaj

Kryetari i PD, Lulzim Basha, uron gazetarin shqiptar të Zërit të Amerikës, Elez Biberaj, për funksionin e ri si drejtor në detyrë i Zërit...
Mimoza Hafizi: Në politikë ecën përpara nëse shkel parimet dhe qëllimet e tua

Mimoza Hafizi shpall kandidaturën për Rektore në UT

Mimoza Hafizi , ish-deputetja dhe pedagogia ka shpallur kandidaturën e saj për Rektore të UT. Ka qenë vetë Hafizi e cila ka bërë të...

Aksident me pasojë vdekjen: Automjeti përplas këmbësorin

Një aksident me pasoje vdēkjen ka ndodhur këtë mëngjes në lagjen ’10 korriku” në Vlorë. Një makine tip BMW ka përplasur një kalimtar, që thuhet...