Kapja e 1.3 ton kokainë në Maqedoni: Kamioni hyri dje në Shqipëri

0
Detaje të reja janë mësuar nga operacioni që po zhvillohet në Maqedoninë e Veriut, ku deri tani bëhet me dije se është kapur 1.3...
Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar shpërndarjen e parlamentit.

Presidenti Meta kapet keq edhe me Ulsi Manjën

0
Presidenti i Republikës ka vijuar tonet e ashpra ndaj mazhorancës. Pas kauzave të forta ndaj kryeministrit Rama, ministres së shtetit për parlamentin Spiropali dhe...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Aksident i rëndë rrugor në Shkodër

0
Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër, në fshatin Rrenc, Njësia Administrative Guri i Zi. Policia informon se në orën 17:45, në fshatin Rrenc,...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Ngjarje e rëndë: Aksidenti i merr jetën foshnjes 2 muajshe

0
Pasditen e djeshme një foshnje u plagos rëndë një aksident rrugor dhe natën e kaluar rreth orës 22:30, disa orë pas përplasjes humbi jetën. Djali...
"Bomba e Bashës": Po hetojmë 15 bashkiakë të PS-së

Lulzim Basha ngre akuza mbi Prokurorinë: Pse nuk heton aferrën e Unazës së Re

0
Prokuroria e kapur dhe e bërë palë me vjedhjen, nuk heton dhe ndëshkon hajdutët e 40 milion eurove në aferën e Unazës së Re,...
Flet eksperti i ekonomisë, Mateo Spaho: Qeveria nuk do arrijë të thithë grantet

Flet eksperti i ekonomisë, Mateo Spaho: Qeveria nuk do arrijë të thithë grantet

0
Eksperti i ekonomisë, Mateo Spaho i ftuar në studion e lajmeve në Fax News foli në lidhje me Konferencën e Donatorëve, që u mbajt...

A po rrezikohet Shqipëria nga një destabilizim

0
  Opozitarizmi duket se ka hyrë në fazën finale. Eshtë presidenti Meta që ka marrë flamurin e luftës politike, qëkurse opozita hoqi dorë para zgjedhjeve...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Gramsh,mjeti del nga rruga,plagoset rende 30 vjecarja

0
Një automjet ka dalë nga rruga në Gramsh dhe si pasojë është plagosur rëndë drejtuesja e tij, Klara Hoxha. 30- vjeçarja ishte duke udhëtuar me...

Gjykata le ne burg Astrit Thaçin,autorin e disa grabitjeve,por le te lire te dashuren...

0
Gjykata e Durrësit ja dhënë masën e sigurisë arrest me burg për 27-vjeçarin Astrit Thaçi, i cili dyshohet se është autor i të paktën...
Luçiano Boçi: Dardha e ka bishtin mbrapa

Luçiano Boçi: Dardha e ka bishtin mbrapa

0
Ka 24 orë që Rama po përdor të gjitha bateritë e tij për ta përcjellë në opinion ndihmën humanitare që ndërkombëtarët demonstruan ndaj shqiptarëve,...