Vazhdojne kapricot e motit, te shtunen priten rrebeshe shiu

E premtja është plot diell, sipas parashikimit të motit, por fundjava nuk është kaq premtuese. Sipas Meteoalb, gjatë pasdites do të shtohen vranësirat, ndërsa e...

Pasojat e vendosjes se tarifes larte te rruges se kombit

Pagesa e vendosur në rrugën e Kombit rëndon edhe ekonominë e qytetarëve dhe të bizneseve të Prizrenit, qytetit më të afërt me doganën e...

Skandali i diplomave te Kristalit: çfare fshihet ?

Në korrik të 2014-s, universiteti “Kristal” gjendej në prag të mbylljes dhe në mes të një procesi gjyqësor, por presidenti i tij Ahmet Muçaj...

Ja kujt ja dedikon suksesin kampioni me i ri i europes Briken Calja

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja triumfoi në Europianin e Peshëngritjes, duke arritur të marrë 3 medalje ari. Pas garës së tij të jashtëzakonshme, edhe pse tejet...

Vuçiç i kerkon keshilla homologut te tij rus, Vladimir Putin, per Kosoven

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i ka kërkuar këshilla homologut të tij rus, Vladimir Putin, se si t’i kundërvihet ‘dhunës dhe agresionit të Kosovës ndaj...

Tani kemi kampionin e europes ne peshengritje

Peshëngritësi shqiptar, Briken Calja, është renditur i pari në stilin e shkëputjes në Europianin e Peshëngritjes, duke marrë medalje ari. Briken Calja arriti të ngrejë...

Rikthehet Brisida Shehaj me poste, tanime ka material per portokalline

E ku është problemi këtu? Ju vjen në mend edhe nga të djelat e portokallisë Brisida Shehaj, e cila tanimë pas një pushimi do...

Kush po ia merr jeten qytetareve te Elbasanit?

Inceneritori që reklamohet se nuk po rresht së pastruari Elbasanin dhe gjithë Shqipërinë dhe suskesi i madh coji Gjiknurin në Elbasan per ti qarë hallin...

Nderprehet vetingu per nje tjeter gjyqtar

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi të ndërpresë procesin e Vettingut për Ilir Çelikun, gjyqtar pranë Gjykatës së Apelit të Vlorës. Ilir Çeliku përjashtohet nga...

Grabitet nga maskat ndersa ishte duke shkuar ne banke

Përfaqësuesi i një firme private, që po dërgonte një sasi parash në një bankë të nivelit të dytë, u grabit në mesditë në kryeqytet. Grabitja...