U qellua nga policia italine, shqiptari 42 vjeç ka nderruar jetë në spital

Një 42-vjeçar shqiptar, me inicialet T.J, i cili mbeti i plagosur pasi u qëllua nga Policia Italiane, ka ndërruar sot jetë në spitalin e...

Ja çfarë deklaroi Basha ne komunikim e para pak minutave

Kryetari i Partise Demokrative Lulzim Basha ne komunikim per mediat deklaroi se eshte e pakuptimte qe dikush qe ka shtepine vetem pak metra larg...

Sipas analisteve vendosja e TVSH-së biznesit vogel do te kete pasoja shume te medha

Ekspertët parlajmërojnë se vendosja e TVSH-së mbi biznesin e vogël mund të ketë pasoja negative për ekonominë. Arben Malaj thotë se detyrimi i bizneseve të...

Albin Kurti shprehet kategorikisht kundër taksimit të Rrugës së Kombit

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, u shpreh kategorikisht kundër taksimit të Rrugës së Kombit. Sipas Kurtit, Rama nuk mund të kishte gjetur kohë më të...

Perallat me peshq dhe dele te Donald Lu

Te gjithe e mbani mend deklaratat e Donald Lu-se, Ambasadorit te Shteteve te Bashkuara te Shqiperise per kapjen e pershqeve te medhenj. Po behen...

Artistet i bashkohen protestes per lirimin e te arrestuarve

Që në orët e para të ditës së hënë, protestuesit e mbledhur para Drejtorisë së Policisë së Tiranës u tubuan për të vazhduar protestën...

Nënkryetarja e komisionit të Ekonomisë Jorida tabaku është takuar me disa biznese të vogla...

Nënkryetarja e komisionit të Ekonomisë Jorida tabaku, është takuar me disa biznese të vogla në kryqytet ku ka diskutuar mbi përfshirjen e tyre nga...

Opozita e bashkuar me vendim unanim kunder qeverise

Mosbindja civile ishte vendimi unanim me të cilin ka dalë opozita e bashkuar si formë proteste kundër Qeverisë.  “Kemi dalë me një vendim unanim, në...

Flake dhe shperthime te fuqishme ne Siri Kodra

Një zjarr i madh ka përfshirë magazinat në zonën e Siri Kodrës në Tiranë. Flakët janë të përmasave të mëdha dhe shtëllungat e tymit që...

Vetvendosja del ne mbrojte te prostestes dhe kryqezon Ramen

Zëdhënësja e Vetëvendosjes, Tinka Kurti, e ka quajtur terror qeveritar atë që ka ndodhur mbrëmjes e së dielës, kur policia shqiptare ka arrestuar në...