Perallat me peshq dhe dele te Donald Lu

Te gjithe e mbani mend deklaratat e Donald Lu-se, Ambasadorit te Shteteve te Bashkuara te Shqiperise per kapjen e pershqeve te medhenj. Po behen...

Artistet i bashkohen protestes per lirimin e te arrestuarve

Që në orët e para të ditës së hënë, protestuesit e mbledhur para Drejtorisë së Policisë së Tiranës u tubuan për të vazhduar protestën...

Nënkryetarja e komisionit të Ekonomisë Jorida tabaku është takuar me disa biznese të vogla...

Nënkryetarja e komisionit të Ekonomisë Jorida tabaku, është takuar me disa biznese të vogla në kryqytet ku ka diskutuar mbi përfshirjen e tyre nga...

Opozita e bashkuar me vendim unanim kunder qeverise

Mosbindja civile ishte vendimi unanim me të cilin ka dalë opozita e bashkuar si formë proteste kundër Qeverisë.  “Kemi dalë me një vendim unanim, në...

Flake dhe shperthime te fuqishme ne Siri Kodra

Një zjarr i madh ka përfshirë magazinat në zonën e Siri Kodrës në Tiranë. Flakët janë të përmasave të mëdha dhe shtëllungat e tymit që...

Vetvendosja del ne mbrojte te prostestes dhe kryqezon Ramen

Zëdhënësja e Vetëvendosjes, Tinka Kurti, e ka quajtur terror qeveritar atë që ka ndodhur mbrëmjes e së dielës, kur policia shqiptare ka arrestuar në...

Zirkon Disha: Rama ka frike nga shqiptaret

Rama ka frikë nga shqiptarët’, kështu deklaroi aktivisti Zirkon Disha, i ftuar në studion e lajmeve të Syri.net. I pyetur nga moderatori Alen Xhelili, rreth...

PD mbledh grupin parlamentar per te nisur protestat

Partia Demokratike ka mbledhur grupin parlamentar pasditen e sotme, pas protestës së tre ditëve më parë në Rrugën e Kombit, dhe arrestimit të prostestuesve...

Çfare interesash ka Nikolin Jaka qe del kundër protestës ne kukës?

Ditën e sotme kreu i Dhomës së Tregtisë, Nikolin Jaka doli në një konferencë për mediat, ku ka hedhur akuza të forta ndaj protestuesve...

Malësorët nuk janë vandalë zoti Kryeministër!

Nënkryetari i LSI-së Luan Rama përmes një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka sulmuar kryeministrin Edi Rama lidhur me cilësimin e protestuesve...