Nësër Rama takohet me Presidentin e KE dhe të enjten në gjermani me kancelaren...

0
Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk mësohet se do të zhvillojë një vizitë ditën e nesërme në vendin tonë. Vizita e Tusk në Tiranë është...

Fabrika që u dogj dje në tiranë, problematike me masat mbrojtëse dhe punonjës me...

0
Disa vatra zjarri vijuan të jenë aktive edhe gjatë ditës së sotme në fabrikën e riciklimit të mbetjeve në zonën e Kasharit. Ndërkohë që hetimet...

Vetingu po na lë pa gjykatë kushtetuese, mjerë ne ku jemi katandisur

0
Edhe gjyqtarja Altina Xhoxhaj rrezikon të ngelë në provimin e vettingut për shkak të pasurive. Në seancën dëgjimore ishte radha e saj, që mban...

Alibeaj denoncon kërcënimin e përfaqësuesit të partisë Demokratike

0
Partia Demokratike ka denoncuar ditën e sotme kërcënimin me armë që i është bërë zyrtarit të saj. Bëhet fjalë për kryetarin e grupit të punës...

Banorët e Kasharit të irrituar me reagimin pas zjarrit që shkrumboi fabrikën

0
Banorët e Kasharit, kryesisht gratë, janë irrituar mjaft pas zjarrit të madh që ra në fabrikën e riciklimit të mbeturinave dhe rrezikut që u...

Pse bën kërcënime zoti KM, kur mbas hekurave nuk ka shkuar asnjë punonjës për...

0
Një nga problemet kryesore të qytetareve sot është shërbimi në Hipoteka. Kryeministri Edi Rama ka gjetur sërish rastin nga Fieri të kërcënojë regjistruesit e...

Opozita reagoi me shqetësim për raportin e DASH-i, po qeveria pse s`ka reaguar

0
Opozita në Tiranë e priti me shqetësim raportin e fundit të departamentit të shtetit, ku theksohen një seri problemesh të demokracisë, rendin dhe ligjit...

Paloka: statuti pati ndryshime, por rëndësi ka që në çdo propozim u votua dhe...

0
Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka miratuar statutin e ri të kësaj force politike. Pas gati më shumë se katër orë diskutimesh, nënkryetari i PD-së...

Lulzim Basha është live në një deklaratë për mediat në selinë e Partisë Demokratike.

0
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është live në një deklaratë për mediat në selinë e Partisë Demokratike.   https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/1857779660939873/

Raporti i DASH: Korrupsioni i ka shtrirë tentakulat kudo në Shqipëri

0
Korrupsioni i përhapur në të gjitha degët e qeverisjes është veçuar si një nga problemet më të konsiderueshme të Shqipërisë sa i përket raportit...