Sepse kukesi na beri nder dhe na hapi sytë ndaj oligarkëve

0
Sot gjithë paria ekonomike e vendit filloi një sulm frontal ndaj banorëve të Kukësit, duke përdorur të njëjtin fjalor si dhe Zv.Kryeministri e duke...

Vasili- Rames: Kujt do t`ja vjelesh taksën?

0
3652 bisnese mbyllen, qeveria mbjell mjerim. Mijra bisnese mbyllen akoma pa filluar aplikimi i TVSH per biznesin e vogel. 3652 biznese mbyllen brenda tre mujorit janar-mars. Qeveria...

Basha paralajmeron Ramen, se ajo qe nisi ne Kukes nuk ka per tu ndalur

0
Sot u zhvillua ceremonia e përkujtimit të 2 Prillit të vitit 1991 në Shkodër. I pranishëm në këtë ceremoni ishte edhe kreu i Partisë...

Te gjitha rruget kryesore do te jene me pagese

0
Strategjia për taksimin e rrugëve në Shqipëri parashikon bërjen e kalimit me pagesë thuajse në të gjitha akset kryesore të vendit. Drafti i përgatitur nga...

Kreu i opozites Lulzim Basha ne deklarate per mediat

0
Kreu i opozites Lulzim Basha ka dale në një deklarate per mediat duke i bere thirrje se pari Edi Rames te leje te lire...

Spaho: protestuesit e ndaluar nga policia nuk janë në komisiariatin e Kukësit

0
Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edmond Spaho u shpreh se protestuesit e ndaluar nga policia nuk janë në komisiariatin e Kukësit, por...

Kryebashkiaku i Kukësit, refuzon takimin me Ramen

0
Kryebashkiaku i Kukësit, Bashkim Shehu është shprehur se nuk pranon të takojë Edi Ramën, nëse nuk lirohen protestuesit të arrestuar nga qeveria. Në një konferencë...

Paralajmèrohet proteste e madhe ne oren 16:00

0
Nisma Thurje me ane te nje postimi ne rrjetet sociale ka postuar nje thirrje për të dale ne proteste perpara komisiariatit të policise Kukes....

Ndjesa publike dhe doreheqja e menjëhershme  është i vetmi reagim që mund te beje...

0
Ndjesa publike dhe doreheqja e menjëhershme  është i vetmi reagim që mund te beje KM i Shqiperise  në konferencën e dytë të lajmeruar për...

Media italiane i japin jehone protestes se djeshme

0
Gjatë gjithë ditës së sotme, mediat televizive italiane kanë përcjellë në kohë reale protestën e zhvilluar në Rrugën e Kombit në Shqipëri. TGCOM 24 i...