8 C
Tirana
E enjte, Dhjetor 5, 2019

Bllokohet rruga Kavajë- Rrogozhinë nga protesta për çmimin e naftës

Edhe në Kavajë kanë nisur protestat e qytetarëve, këtë herë për çmimin e lartë të karburantit. Të gjithë protestuesit në Kavajë mbajnë veshur jelekët e...

Vlorë: Dhunohen dy policë pasi ndërhynë për të shuar një sherr

Janë dhunuar dy policië në qytetin e Vlorës nga persona ende të paidentifikuar. Mësohet se dy efektivët janë dhunuar pasi u futën të ndajnë 4...
Shikoni pamjet madhështore nga lartë të protestës së studentëve

Shikoni pamjet madhështore nga lartë të protestës së studentëve

Deri më tani protesta ka qenë qytetare, dhe nuk është shënuar asnjë incident. Studentët kanë qenë të qartë ata do të tërhiqen vetëm kur kreu...
BANORËT TEK PETRO NINI: Na morën jetën, na pushkatoni

BANORËT TEK PETRO NINI: Na morën jetën, na pushkatoni

Një situatë e pazakontë ka sjellë bllokim e qarkullimit pranë shkollës “Petro Nini Luarasi” si pasojë e një aksioni të ndërmarrë nga IMT-ja për...
Artan Fuga: Ligji i ri për Akademinë është flluskë

Akademiku Artan Fuga: Gjykata Kushtetuese nuk duhet të përzihet me politikën

Akademiku Artan Fuga i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se për Gjykatën Kushtetuese kemi përplasje të fortë mes palëve. Fuga ka theksuar...
Mbetet mister se kush ja pagoi Ramës udhëtimin në Beograd

Mbetet mister se kush ja pagoi Ramës udhëtimin në Beograd

Kompania bullgare Aviostart e ‘shërbimi ajror VIP’ ka konfirmuar për Exit.al se Kryeministri Edi Rama përdori kompaninë për të fluturuar nga Tirana në Beograd...
Arben Malaja aplikon për teserën e PS-së: Do të bëj bashkë socialistët e vjetër

Arben Malaj aplikon për teserën e PS-së: Do të bëj bashkë socialistët e vjetër

Arben Malaj ka aplikuar sërish për teserën e PS-së, pasi u largua në 2013-n, vit kur Edi Rama erdhi në pushtet nën sloganin e...
Elbasan: 30- vjeçari i vë zjarri banesës së vjehrrit

ELBASAN: Persona të armatosur futen në shkollë dhe terrorizojnë nxënësit

Ish- kryeministri Sali Berisha ka publikuar një mesazh të një qytetari dixhital nga qyteti i Elbasanit, i cili ka denoncuar një rast të rëndë,...
Lushnje: Fetusi i një fëmije gjendet në koshin e mbeturinave

Lushnje: Fetusi i një fëmije gjendet në koshin e mbeturinave

Fetusi i një fëmije është gjetur në koshin e mbeturinave në qytetin e Lushnjës. Paraprakisht mendohet se është një barrë e ndërprerë në mes në...
Presidenti Meta shpërndan postimin e Ylli Manjanit

Presidenti Meta shpërndan postimin e Ylli Manjanit

Ish-ministri Ylli Manjani, në një postim në Facebook shprehet se vëzhguesit ndërkombëtarë duket se këtë herë kanë ardhur për të vëzhguar opozitën dhe jo...
- Advertisement -