Intervista e Matilda Makoçit: Flet për djalin e saj Gregorin dhe Edi Ramën

Intervista e Matilda Makoçit: Flet për djalin e saj Gregorin dhe Edi Ramën

0
35 vite më parë ajo ishte një nga ikonat dhe portretet më premtuese të kinematografisë dhe teatrit. Matilda Makoçi, një ndër vajzat më të...

VIDEO/ “Zgjohu se s’ke bërë asgjë, zgjohu!” Ulërima dhe të bërtitura në spital nga...

0
Një atentat me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Peqin në fshatin Përparim. Si pasojë viktimë ka mbetur 23-vjeçari Andi Zylyfi, i...

Njihuni me historinë dhe traditën e Taves se Elbasanit

0
Guzhina dhe tradita e Elbasanit është një ndër krenaritë e këtij qyteti të lashtë. Në Elbasan jetohej mirë dhe sidomos ushqimi ishte një pjesë...

Karantinimi shkakton tragjedi në familje, burri vret gruan vajzat dhe më pas veten

0
Një nënë, baba dhe dy vajza të mitura u gjetën të vdekura me qenin e tyre në shtëpi në një krim që dukshëm duket...
Shqipëria merr një dënim nga Gjykata Europiane

Shqipëria merr një dënim nga Gjykata Europiane

0
Shqipëria u dënua me 15 mijë euro dëmshpërblim dhe 2,500 euro kosto gjyqësore nga Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut për atë që...

Detaje rrëqethëse nga vrasja në Durrës, burri i preu gjymtyrët me sëpatë në banjo,...

0
Detaje të reja janë zbuluar nga krimi makabër që tronditi Durrësin, mbrëmë në mesnatë, ku Lulzim Cuko qëlloi për vdekje gruan e tij...

Gazetarja: Vrau gruan i nisur nga thashethemet

0
45-vjeçari Lulzim Cuku, pak ditë më parë goditi me thikë bashkëshorten e tij Manjolën Cuku, duke e lënë të vdekur në vend. Ngjarja e...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Katër persona nisen me urgjence drejt Tiranës

0
Katër pacientë nga Skrapari dhe Berati janë nisur drejt QSUT-së Tiranë. Ndonëse ende nuk dihet se nga se vuajnë, pacientët shfaqnin simptoma të njëjta,...
Ironia e Bashës: Rama vazhdon të kruajë mjekrrën

Ironia e Bashës: Rama vazhdon të kruajë mjekrrën

0
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh se kryeministri Edi Ram vazhdon të kruajë mjekrën ndërkohë që çdo ditë publikohen dokumente që vërtetojnë...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Tmerr në Elbasan: Përplasje me armë dhe disa persona të plagosur

0
Të shtëna me armë në Elbasan/ Disa të plagosur, mes tyre një polic Të shtëna me armë janë rregjistruar pak më parë pranë rrugës nacionale...