Shenohet fitorja e pare e banoreve te Labinot- Fushe, perballe kompanise Rozafa

Banoret e Labinotit- Fushe kane regjistruar fitoren e pare sot perballe kompanise se peshkut Rozafa per te cilen kane protestuar prej disa javesh. Banoret...

Rekord viktimash nga koronavirusi në 30 ditë, shifra barazohet me 3 muajt e karantinës

Koronavirusi ka marrë jetë njerëzish 30 ditët e fundit, po aq sa tre muajt e karantinës. Deri më tani në vendin tonë numërohen 66 viktima...

Plagosen me thikë dy vëllezër në Bulqizë

Dy vëllezër në qytetin Bulqizës janë plagosur me thikë pasditen e sotme nga një person i tretë. Sipas policisë personi i identifikuar si E.T. ka...

Jorida Tabaku: Si një bandë në ikje, Rama po projekton vjedhjen e fundit

Nga Jorida Tabaku Si një bandë në ikje, në fund të mandatit Edi Rama po projekton dhe vjēdhjen e fundit siç ka qene dhe bilanci...

Lajm i fundit: Shënohet një tjetër viktimë si pasojë e Covid

Një humbje jete ka ndodhur në spitalin infektiv, si pasojë e COVID19. Një pacient 86-vjeçar nga Shkodra, i cili po trajtohej në terapi intensive prej...
Guvernatori Sejko: Për dy javë kanë humbur punën 17 mijë persona

Guvernatori Sejko: Për dy javë kanë humbur punën 17 mijë persona

Pandemia Covid -19 ka krijuar një panoramë të zymtë ne ekonomi ku vetëm për dy javët e izolimit të muajit mars kanë humbur punën...
Shikoni çfarë i kanë bërë parkut të Voskopojës!

Shikoni çfarë i kanë bërë parkut të Voskopojës!

Shikoni çfarë i kanë bërë parkut të Voskopojës! Nuk dua të bëj moralizime për edukatën qytetare, mungesën e kulturës, injorancën etj etj. Kjo situatë ndodh në...
Rrezikon te rikthehet karantina, Rama paralajmeron qytetaret dhe biznesin

Ish- ministri- Ramës: Ndalu sa nuk është vonë

Ish-ministri i Financave Arben Malaj del kundër skemës së propozuar nga Rama që modernizimi i infrastrukturës të bëhet me me Partneritete Publike Private. Sipas Malajt,...
Qytetari nga Shkodra: Nuk më bëjnë tamponin pasi kam 6 ditë që i shërbej vëllait të infektuar

Qytetari nga Shkodra: Nuk më bëjnë tamponin pasi kam 6 ditë që i shërbej...

Një qytetar nga Shkodra që i ka shërbyer për 6 ditë të vëllait, pozitiv me Covid 19 kërkon të bëjë tamponin. Ai ndodhet jashtë ambienteve...
Opozita e Bashkuar i bën thirrje Qeverisë të heqë dorë nga manovrat apo provokimet

Opozita e Bashkuar i bën thirrje Qeverisë të heqë dorë nga manovrat apo provokimet

Opozita e Bashkuar i bën thirrje Qeverisë të heqë dorë nga manovrat apo provokimet, që sipas saj do të minonin konsensusin e arritur midis...