Seria A: Mbyllen tre ndeshje të tjera me Lacion që shënon poker

 

Mediat italiane kanë bërë një rezyme se si do të ishte klafisikimi i kampionatit italian bazuar në ndeshjet e Post Covid.

Nga renditja bie në sy rendimenti i Milanit, i cili do udhëhiqte renditjen e Serie A me 30 pikë.  Atalanta do renditej e 2-ta duke mos e humbur formën e mirë para ndërprerjes dhe më pas Inter dhe Roma qe do të mbyllnin 4 vendet e para.

Vetëm vendi i gjashtë për ekipin kampion të Juventus dhe i 9 për Lacios, që duhet thënë me plot gojë, është e humbura e madhe e këtij sezoni pas ndërprerjes së Covid.

MEDIA LINE NEWS