Panik në Itali/ Tërmeti godet mëngjesin e sotëm kryeqytetin e Romës

Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë para pak minutash në Shqipëri.

Mësohet se epiqendra ishte në veri-lindje të Durrësit dhe pati një magnitudë 3.4 të shkallës Rihter dhe thellësi 8 kilometra.

Nuk janë raportuar dëme materiale nga tërmeti.