Horoskopi i 2020 për të gjitha shenjat

Këtë javë planeti Mërkur në shenjën e Ujorit do të sjellë lajme të mira për të gjitha shenjat e ajrit dhe disa vështirësi më shumë për ato të shenjës së Luanit.

Po ju çfarë shenje jeni? Zbuloni me se çfarë kanë rezervuar yjet për ju këtë javë.

Dashi: tensione me partnerin …

I dashur Dashi, kjo do të jetë një javë disi e tensionuar për sa i përket ndjenjave: Afërdita në një pozitë të pafavorshme rrezikon të theksojë tensionet mes jush dhe partnerit tuaj. Kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të martë dhe të mërkurë, kur një Hënë nervoze mund të çojë në diskutime të nxehta. Sidoqoftë, me fat, fusha e punës: midis të enjtes dhe të premtes, falë një Hëne të bukur dhe një Mërkuri të bukur, një lajm i mirë mund të mbërrijë.

Demi: fat në dashuri!

I dashur Demi, kjo javë do të jetë veçanërisht me fat kur bëhet fjalë për frontin e ndjenjave: me mbrojtjen e Venusit, ju do të ndiheni më të dashur se kurrë! Nga ana tjetër, sfera profesionale mund t’ju sjellë shqetësime të tjera, veçanërisht të enjteve dhe të premteve, kur një Hënë në një pozitë të pafavorshme do të krijojë ngadalësime. Ditët e  shtunës dhe e dielë janë më relaksuese … ngushëlloni veten me një pizza të mirë:

Binjakët: jini të durueshëm!

Të dashur Binjakë, java juaj fillon me një të Hënë të kundërt, gjërat do të duket se të gjitha shkojnë keq, por mos u shqetësoni shumë! Në planin afatgjatë, fitorja do të jetë e juaja dhe vështirësitë që tani duken të pakapërcyeshme së shpejti do të jenë një kujtim i largët, falë së gjithash mbështetjes së Jupiterit dhe Mërkurit : mundësitë që prisni janë afër cepit.

Gaforrja:Ditë nervoze …

E dashur Gaforre , kjo do të jetë një javë mjaft e tensionuar për sa i përket ndjenjave: Venusi në opozitë ju fton të reflektoni në marrëdhënien tuaj dhe të pyesni veten nëse është vërtet ajo që dëshironi. Çiftet afatgjata mund të vënë në pikëpyetje veten e tyre dhe, nëse ka dashuri të vërtetë, fillojnë më fort se më parë ! Ditët veçanërisht nervoze do të jenë ato e së martës dhe të mërkurës, kur Hëna do të jetë në kundërshtim.

Luani: një moment krize …

I dashur Luan në punë gjërat nuk shkojnë siç e keni planifikuar: ju duhet pak durim! Ky moment krize do të jetë preambula e një transformimi të madh në jetën tuaj, e cila do t’ju bëjë më të vetëdijshëm se kurrë. Kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të enjte dhe të premte, kur kundërshtimi i Jupiterit, Saturnit dhe Merkurit do të bashkohet me atë të Hënës: nervozizmi do të jetënë maksimum!

Virgjëresha: javë me fat!

E dashur Virgjëreshë,do të jetë një javë me fat sidomos nga pikëpamja e ndjenjave: një Venus i bukur në një aspekt të favorshëm është i gatshëm t’ju japë të gjithë dashurinë që meritoni! Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime të reja, veçanërisht të mundshme në pjesën qendrore të javës. Hëna në opozitë , nga ana tjetër, të shtunën dhe të dielën, kur diçka mund të mos shkojë saktësisht siç e keni planifikuar …

Peshorja: Venusi i pafavorshëm …

E dashur Peshore, Afërdita në një pozitë të pafavorshme krijon keqkuptime shtesë me partnerin: nuk do të jetë gjithmonë e lehtë të kuptoni njëri-tjetrin! Mundohuni të kapërceni tendencën tuaj për të heshtur në mënyrë që të “jetoni në heshtje” dhe të përballeni me problemin me të: dialogu do të jetë thelbësor për të shmangur keqkuptimet. Një javë me fat, megjithatë, në frontin e punës: Mërkuri i favorshëm, së bashku me Jupiterin, së shpejti do t’ju sjellin mundësi të reja për të mos u humbur.

Akrepi: çfarë stresi!

I dashur Akrep, kjo javë rrezikon të jetë mjaft stresuese , veçanërisht nga pikëpamja profesionale: Mërkuri dhe Jupiteri në një pozitë të pafavorshme mund të krijojnë konflikte në vendin e punës. Për më tepër, kundërshtimi i Marsit do t’ju bëjë të ndiheni më të stresuar dhe të inatosur se kurrë … Përfitoni nga fundjava, kur keni një Hënë të bukur në krah, për t’u çlodhur dhe kushtojuni ndjenjave, të mbrojtura nga Venusi i favorshëm.

Shigjetari: çfarë Hëne!

I dashur Shigjetar, java juaj nuk mund të fillojë më mirë se kjo! Të hënën, në fakt, një Hënë e shkëlqyer në shenjën tuaj, duke ju sjellë disa mundësi më të bukura. Qielli ju favorizon profesionalisht: nëse keni një ide në mendje, mos kini frikë të bëni hap përpara. Mërkuri dhe Jupiteri i favorshëm ju garantojnë sukses dhe aleatët e duhur për të pasur sukses. Pak ditë nervoze: e shtuna dhe e diela.

Bricjapi: rroftë dashuria!

I dashur Bricjap, në këtë periudhë dashuria ju buzëqesh : Venusi në bashkëpunim është gati të ju dhurojë emocione të mëdha! Ju që përgjithësisht jeni shumë të përqendruar në qëllimet profesionale,nuk do të keni frikë të lini veten të shkoni dhe të braktisni veten tek dhuratat e shkëlqyera që planeti i dashurisë ka rezervuar për ju. E marta dhe e mërkura do të jenë dy ditë super fatlume , me hënën në shenjën tuaj!

Ujori: ditë super fat!

I dashur Ujor, ju po përjetoni një moment me një forcë të madhe: ju keni bashkuar Merkurin, Jupiterin dhe Saturnin , të gatshëm për t’ju dhënë mundësitë që prisnit! Projektet që kanë lindur në këto ditë do të jenë të destinuara për sukses. E enjtja dhe e premtja do të jenë dy ditë super fatlume , në të cilat edhe Hëna do të shkëlqejë në shenjën tuaj! E vetmja gjë që ju pengon është kundërshtimi i, planetit Mars, i cili rrezikon të ju bëjë të ndiheni pak i stresuar dhe lodhje shtesë.

Peshqit: shumë më shumë energji!

Të dashur Peshq, tani që planeti Venus është përsëri në anën tuaj ju do të jeni në gjendje të gjeni pak më shumë qetësi: tensionet me partnerin tuaj të periudhës së fundit gjithashtu ju kishin tërhequr vëmendjen nga jeta juaj profesionale, por tani – në sajë të një Marsi të bukur në dukje e favorshme – do të jeni në gjendje të rigjeni energjinë dhe përqendrimin që ju nevojiten për të kryer projektet tuaja. Ditë super fatlume, me Hënën në shenjë: e shtuna dhe e diela.