Edhe pse situata ka qenë e rënduar me përhapjen e Koronavirusit disa ndeshje të Uefa Europa League janë luajtur.

Dy ndeshje nuk janë arritur të luhen dhe do pritet vendimi i UEFA-s respektivisht për Sevilla- Roma dhe Inter- Getafe.

Sipas informacioneve Uefa u ka kërkuar klubeve italiane të vetëeleminohen nga kompeticioni duke treguar edhe njëherê që organi më i lartë i futbollit europian nuk ofron drejtësi.

Le ti kthehemi rezultateve. Basel dhe Manchester United duket se e kanë siguruar kalimin e turni pas fitoreve të thella.