Një vrásjè me ármè zjárri ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në qytetin e Elbasanit. Rreth orës 05:45 është qèllùar për vdèkjè Bujar Çela, 50 vjeç para një lokali tek rrethrrotullimi i Bradadeshit.

Dyshohet se autorët e máskùar e kanë qèllùar teksa zbriste nga mjeti, ndërsa burimet thonë se bëhet fjalë për një vrásjè të mirë organizuar. Burime bëjnë me dije se është gjetur e djègur makina e autorëve në fshatin Murras. Pista e dyshimit mbetet hásmèria pasi vëllai i tij, Talo Çela, është i fshehùr prej kohësh dhe ákùzohet për shumë vepra.

Në pamundësi për ta gjetur, máskat u hákmòrrën tek vëllai. Ngjarja është në vazhdën e vrásjèn në Elbasan të dy bándave. Talo Çela u shpall në kërkim pas grábítjes së 9 Prillit 2019, ku një grup i ármátòsur i drejtuar nga Admir Murataj dhe Klement Çala, grábítën 4.6 milionë Euro para të bankave të nivelit të dytë në pistën e aeroportit të Rinasit.