Ringjallet Skënderbeu. Pas lënies në fuqi të vendimit nga CAS për skualifikimin me 10 vite nga kompeticionet europiane, u përfol për një shkrirje të skuadrës dhe rrëzimin një kategori më poshtë, por mesa duket te Skënderbeu as që e mendojnë diçka të tillë pasi drejtuesit e klubit kanë njoftuar të gjithë futbollistët që janë në kontratë me korçarët për të dalë në stërvitje ditën e hënë.

Ashtu siç bën me dije vetë klubi korçar skuadra do të grumbullohet në datën 29 korrik në resortin Tropikal në Durrës për të vijuar përgatitjet për sezonin e ri.